Zprávy / Pozvánky

Fyield, Mary C a Nikol Štrobach v Kampusu Hybernská

Fyield, Mary C a Nikol Štrobach v Kampusu Hybernská

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.06.2024

Dva dny na začátku června budou věnovány propojování přírodních hlasů s moderními přístupy k tvorbě experimentální elektronické hudby. V rámci projektu Sustain: Hudba a udržitelnost 6. a 7. června se můžete těšit na debatu, koncerty a workshopy.

První večer (6. 6.) otevře promítání filmu ‍Neviditelné krajiny a následovat bude koncert kapely fyield. V unikátním uskupení fyield se setkávají přední osobnosti české a islandské nezávislé hudební scény. Na české straně je Václav Havelka a Kryštof Kříček z kapely Please The Trees, ty doplňuje Islanďan Pan Thorarensen (Stereo Hypnosis). Jejich expedice se v doprovodu fieldrecordistů Magnúse Bergssona a Sary Pinheiro a jejich speciálních mikrofonů vypravila zkoumat prostřednictvím zvuku, o jakých výzvách k proměnám světa promlouvají technologie a systémy, na kterých je závislá moderní civilizace. Režisér Ivo Bystřičan z expedice přivezl film Neviditelné krajiny, kapela fyield album Future Landscapes v koncertním provedení s Kryštofem Kříčkem.


Druhý den (7. 6.) proběhnou rovnou dva workshopy. Hudba nerovnosti ‍s hudebnicí, DJkou, kurátorkou a spoluzakladatelkou Synth Library Prague Mary C. V jakých zvukových krajinách žijeme? Kdo a co je slyšet, kdo a co je umlčováno? Kdo dýchá hluk, a kdo si žije hi-fi? Připojte se k procházce rozličnými zvukovými krajinami a jejich přetváření navazující na kritické poslechové procházky Nehudba nemíst a Nehudba nemístních. Druhý workshop Synthesizer starter vhodný pro začátečníky a začátečnice, kteří se chtějí dozvědět o tvorbě hudby pomocí syntezátorů, o jejich propojení s rostlinami a o tom, jak a kde můžou začít s tvořením vlastních zvuků povede Nikol Štrobach. Uzavře to svým vystoupením.

Info

Kampus Hybernská
web

foto © Jakub Mišík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace