Zprávy

fyield: Wombat session

fyield: Wombat session

redakce | Zprávy | 19.01.2023

V kapele fyield se setkávají osobnosti české a islandské nezávislé hudební scény. Na české straně to jsou Václav Havelka a Kryštof Kříček z kapely Please The Trees, doplňuje je Islanďan Pan Thorarensen.

fyield na debutovém albu Future Landscapes, které vyšlo 31. října 2022, prozkoumájí místa, kde naše společnost naplňuje své energetické a vyživovací potřeby nebo se na nich projevují rizika průmyslové společnosti. Dohromady vyprávějí dobrodružný příběh o tom, jak řešení dosavadních problémů přináší problémy nové, často netušené a zapeklité. fyield zkoumají technologické, energetické a další bytosti prostřednictvím zvuků, který z nich vychází a jež o nich i nás vydávají svědectví nad rámec toho, co dokážeme spatřit. Vzniku alba předcházela sonická expedice v terénu. Skupina hudebníků se vydala na osm míst Česka a Islandu v doprovodu předních evropských field recordistů, Sary Pinheiro z Portugalska a Magnúse Bergssona z Islandu. S pomocí speciálních nástrojů jako hydrofony, geofony, ambeo či Elektroucho naslouchali projevům infrastruktur, jež samotné lidské ucho nedokáže zachytit.


Hudební uskupení fyield vychází z interdisciplinárního projektu Krajiny budoucnosti, produkovaného Era Production, jehož součástí je dokumentární film Neviditelné krajiny režiséra Ivo Bystřičana, podcastová série, terénní deník filozofa Lukáše Likavčana a série přednášek s klimatickou tématikou. Koncertní provedení provází projekce filmových portrétů zkoumaných lokací.

Info

fyield
Fb kapely

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Q3Ambientfest proběhne v německé Postupimi

redakce 05.02.2023

Festival kurátorsky zajišťují Brueder Selke a instrumentální skladatelé Sebastian a Daniel Selkeovi, působící také jako oceňované duo Ceeys.

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

Nylon Union vydávajú nový album

redakce 03.02.2023

V poradí štvrtý album Nylon Union prináša 12 art popových skladieb, ktoré sú založené na silných melódiách zasadených do harmonicky vybrúsených podkladov.

Nový singl Deaf Heart

redakce 03.02.2023

Song složil frontman Thomas Lichtag společně s finským producentem Lassem Piirainenem a slovenským umělcem Fvlcrvmem.

Sharpe zverejnil ďalších interpretov

redakce 03.02.2023

V programe festivalu nebudú chýbať ani výrazné gitarové kapely, medzi ktoré patrí poľská postpunková kapela Izzy and the Black Trees.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Lenka Dusilová, singl Tmání

redakce 01.02.2023

Film Tmání ukazuje ukazuje vizuálně podmanivým způsobem, co se děje v hlavě mladého člověka s depresí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace