Zprávy / Pozvánky

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.10.2022

Gaahls Wyrd se na scéně stačili rychle etablovat a odjet několikero turné (např. s Mayhem nebo Tribulation), i když na kontě v podstatě měli jen debutovou desku. Tak samozřejmě, jedná se o kapelu koncetrovanou okolo ikonického frontmana Gaahla z Gorgoroth, God Seed, Trelldom, Wardruny ad., ale za Wyrd mluví především hudba. V pražském Futuru je doplní Saor a Gaerea.

Wyrdu loni v listopadu do diskografie přibylo nové EP The Hummimng Mountain, které dál rozkresluje to, co na vydařeném debutu GastiR - Ghosts Invited trio okolo Gahhla načrtlo. Opět jde o vyspělý a rozmáchlý materiál pokrývající neuvěřitelně velké spektrum nálad plynoucích ne jen z veskrze blackových směrů doplněných nečekanými kontrasty vícero poloh Gaahlova nezaměnitelného hlasu.


Na palubě temného drakkaru s Gaahls Wyrd bude též Andy Marshall a jeho Saor. Atmosferický black s folkovými prvky a inspirovaný keltskou kulturou maluje výpravné a zádumčivé hudební kulisy pro osamělé toulky deštivou a zvlněnou krajinou skotské vysočiny. Jak by ne, Saor znamená ‚svobodný, bez závazků, neomezený‘. A tak Andy z vrcholků mlhavých kaledonských hor šíří příběhy a mýty o svém lidu, kraji a kořenech, kde se přes vysokou technickou stránku nahrávek neztrácí emocionální hloubka.

Třetími na palubě jsou agilní Portugalci Gaerea. Jedna z nejrychleji rostoucích kapel už projezdila Evropu, navštívila dokonce Čínu, až si jich všimli Season Of Mist, kteří jim vydali druhé album, na nějž navazuje právě vydaná třetí deska Mirage. Black metal Jihoevropanů sice ctí klasický zvuk, ale vstřebává hardcore/sludge tíhu, takže vás zvukově zavalí hutností a neurotičnem, zároveň si nic nezadá s podmanivostí Mgla, které letos podlehl i naplněný plac před jedním z pódií Brutal Assaultu.

Info

Gaahls Wyrd (no) + Saor (uk) + Gaerea (pt)
7. 10. 2022 18:45
Futurum Music Bar, Praha
Fb událost

foto © Raina Vlaskovska

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace