Galerie

Anna v (divadelní) říši divů

Anna v (divadelní) říši divů

Anna Baštýřová | Galerie | 08.04.2020

Divadlo se mi zatím poštěstilo fotit jen několikrát. A nemůžu říct, že by to byla úplně "normální" činohra, to by asi nebylo nic pro mě. V prvním případě šlo o dystopické divadelně-básnicko-hudební představení Zóna, pojednávající o zkáze původního města Most, jež padlo za oběť těžbě uhlí. Nepřílíš veselá podívaná, ale dojmy rozhodně silné.

Loni na jaře jsem poprvé fotila v mém nejoblíbenějším divadle, v Alfrédovi ve dvoře. Představení se jmenovalo Sabotanic Garden, odehrávalo se ve dvou dnech a z nikoho se mi předem nepodařilo dostat, o čem to bude. Až když jsem to viděla, pochopila jsem, že to se vysvětlit nedá, to se musí prožít. Navíc jsem měla štěstí, že jsem mohla být přítomna už před oficiálním začátkem představení, kdy se herci "rozehrávali". Pohybovat se v přítmí mezi nimi byla jedna z nejzvláštnějších věcí, co jsem při focení zažila.

Walrus Vampire Show a taktéž Alfréd. Pasi Mäkelä coby upírský mrož tančí, zpívá, uděluje rady začínajícím umělcům a dělá spousty dalších skopičin. Limping Unicorn taky nedělají klasické divadlo, jde hlavně o taneční představení, v tomto případě na válečné téma, brilantně provedené.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články