Galerie

Colours of Ostrava, 19.7.2013

Colours of Ostrava, 19.7.2013

Barka Fabiánová | Galerie | 20.07.2013

Pátek na hlavní scéně začínal australský zpěvák, raper a beatboxer Dub FX. Jen sám s pomocí loopstation dokázal rozparádit několik tisíc lidí. Po něm přesun napravo od pódia, kde šílený kazačok s prvky ska tančila s diváky rakouská pseudoruská kapela. Zpěvák Georgij A. Makazaria dostál svému slibu a rozdivočil publikum.

Návrat na hlavní scénu, kde pánové Světlík s Najbrtem křtili knihu 1492. Po nich reinkarnace Janis Joplin v podání folkrockového písničkáře Asafy Avidana. Jeho hlas učaroval Robertu Plantovi, Lou Reedovi a dalším a ani ostravské publikum neodolalo. Polská jazzová zpěvačka Anna Maria Jopek v Gongu zazpívala v češtině jména svých spoluhráčů a přinesla trochu klidu a unaveným nohám odpočinek. Po jejím strhujícím vystoupení opět přesun na hlavní scénu a Damien Rice. Irští písničkáři se v Čechách teší velké oblibě a vystoupení Damiena Rice toho bylo důkazem.

Mama Rosin přenesli do Luisiany, jejich zydeco a cajun byli nakažlivé a donutili nohy k neklidnému podupávání. Gin Ga zpívají anglicky, mluví slovensky a jsou z Rakouska. Pop-rocková naděje byla objevem na festivale Eurosonic a v Ostravě byla příjemným zpestřením. Noc uzavírám s roztančenými Aziz Sahmaoui a University of Ghana.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články