Galerie

Folkové prázdniny, 25.07. 2021, Náměšť nad Oslavou

Folkové prázdniny, 25.07. 2021, Náměšť nad Oslavou

Foto: Barka Fabiánová | Galerie | 26.07.2021

Neděle na Folkových prázdninách v Náměšti sice byla oproti původnímu programu jiná, ale nakonec to zas tak nevadilo. Meteorologové předpovídali přechod bouřek a průtrž mračen, proto se celý večerní program přesunul do Jízdárny. O úvodní koncert se postaral svérázný písničkář Václav Koubek se svým bandem. I když s nimi hrál nový bubeník David Landštof, kterého určitě znáte odjinud, koncert šlapal jako hodinky.

Hlavní hvězdy večera, marocká kapela Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou bohužel na poslední chvíli nemohla přiletět, a tak byl zbytek večera v duchu horňácké hudby. Horňácká muzika pod taktovkou, v tomto případě smyčcem Petra Mičky se představila nejdříve v krojích s Majstrem Martinem Hrbáčem v programu Hlasy starého světa, pak v civilnějším oblečení zakončila večer jako Hrubá hudba. S prvky jazzu, ale stejně autenticky. Mužské hlasy doplňovala trubka, tepot bicích a klávesy. Mládenci zrají jako víno a jsou koncert od koncertu lepší. Venku se mezitím rozpoutalo peklo s blesky a deštěm. Ani to nesnížilo kvalitu programu, spíš naopak.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace