Galerie

Folkové prázdniny, 30.07. 2021, Náměšť nad Oslavou

Folkové prázdniny, 30.07. 2021, Náměšť nad Oslavou

Foto: Barka Fabiánová | Galerie | 01.08.2021

Předposlední den Folkových prázdnin už je znát trochu melancholie z toho, že fetival končí. Ale pánové z Clarinet Factory, kteří zahajovali odpolední program, případné chmury rychle rozehnali. Jako hosta si pozvali Milana Cimfeho a dívčí sbor Grunik z Ostravice. Modrotiskové sukně, bosé nohy a hlasy, které vás okamžitě v myšlenkách přenesou na beskydské louky a kopce. I díky nim Clarinet Factory odehráli nezapomenutelný koncert.

Projekt Flétny nad Oslavou propojil dechové nástroje z celého světa. Jednotliví hudebníci se postupně představili na nočních koncertech, dva dny pak nacvičovali pod vedením Mariana Friedla, aby nakonec zahráli společně. Liselotte Rokyta na Panovu flétnu, Mehdi Aminian z Íránu na flétnu ney z rákosu a Marián Friedl pak dodal kapelu a zvuk lidové flétny z Karpat.

O přestávce zahrála stálice Folkovek Lucie Redlová s kapelou. A Quartet izraelského trumpetisty Itamara Borochova pak představil až spirituální skladby, které dokázaly ukonejšit i rozveselit.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace