Foto: Zuzana Průchová | Galerie | 09.11.2016
22. ročník festivalu Jazz Goes to Town, z Hradce Králové se stal teleport do současného světa jazzu. Tóny mezinárodních hudebních produkcí zapadaly do prostoru, ve vzduchu se rozpínala exkluzivita, kterou pohlcoval zvuk bez hranic.
Sedmnáct hudebních produkcí, které dramaturgie festivalu nabídla, se odehrálo v šesti různorodých prostorách na obou březích řeky. Na úplných začátcích byl koncert norsko-českého kvartetu NOCZ se zpěvačkou a houslistkou Ivou Bittovou. Hudební nadžánrovost s kapkou avantgardy prezentoval projekt Mike Parker´s Trio Theory v kontrastu se zhmotnělou intenzitou v podání Talent Transport. Freejazzová naléhavost tria Brötzmann, Swell, Nilssen-Love následovala po komplexním zvuku E Converso a Kvintesence Quartet. Mezi New Rotterdam Jazz Orchestra s virtuózním kytaristou Antonem Goudsmitem a projektem nejvýznamnějšího českého basisty Jaromíra Honzáka se pak kumulovala lyrika a něžnost hlasu Live Foyn Friis s jejím mezinárodním kvartetem.
Při velkém finále festivalu vystoupil ze tmy filharmonie a elektronického dechu kvartet Made to Break. U rytmu psacího stroje neskončil švýcarský sextet Hildegard Lernt Fliegen a plynul dál za žánrové horizonty. Vrstvy všech hudebních sfér se však definitivně prolnuly v momentě propojení industriálnosti prostoru a zvuku na závěrečném vystoupení Sons of Kemet. Festival končil u kořenů jazzu.
Stanislava Tumakova 31.03.2023
Britská altpop/indierocková kapela King-No-One jede Evropou.
Jan Svora 28.03.2023
Je to nářez a protože v Česku hrají poměrně pravidelně, získávají si zde stále více posluchačů.
Stanislava Tumakova 27.03.2023
V rámci festivalu JazzFest Brno velká nádhera.
Petr Šmatolán 27.03.2023
Britové Dry Cleaning vystoupili s očekávanými hity i s novými skladbami z alba Stumpwork.
Martin Hanzálek 27.03.2023
Oba podali fantastický výkon.
Jan Svora 27.03.2023
Nylon Jail vydali před týdnem album Kings of the Weaklings a vyrazili na klubové turné.
Ibe Van Bouchaute 25.03.2023
Američtí Rainbow Kitten Surpise poprvé v Praze.
Tereza Kunderová 24.03.2023
Práce, pracáky, hypotéky, nový podlahy, starý pulťáky...
Lukáš Němeček 21.03.2023
Punkový mejdan zažila totálně narvaná brněnská Sibiř.
Jakub Václavek 20.03.2023
Koncert belgické postrockové, až posthardcorové kapely Brutus s úžasnou Stefanie Mannaerts za bicími i mikrofonem.