Galerie

Klíč(k)ové pozorování

Klíč(k)ové pozorování

Foto: Anna Baštýřová | Galerie | 14.04.2020

Kalendář zeje prázdnotou, bez koncertů je jeden den jako druhý, a možná se dokonce pořád dokola opakuje jeden a ten samý den a já jsem v téhle podivné videohře uvízla už napořád. Jak se ujistit, že se čas posouvá? Časosběrnou fotografií klíčících semínek! Přírodu totiž nezastavíš. A je to lepší než televize.

Pokud jste (jako já) zamčení ve městě a bojíte se (jako já) mezi zombie do supermarketu pro plastovou zeleninu kdovíodkud a zaručeně české pomeranče, klíčky jsou ideálním řešením a zdrojem vitaminů.

Malá semínka (řeřichu, rukolu, brokolici a ředkvičky) klíčím na vatě, jak nás to učili ve škole, takže vlastně sklízím tzv. microgreens, nikoliv klíčky. Ale četla jsem, že to jde třeba i ve sklenici, to pak máte čisté i s těmi klíčky. Luštěniny (nejlíp se mi osvědčila cizrna, mungo fazolky a černá čočka) na klíčící misce, ale ta taky není nutně potřeba. Strejda google vám jistě poradí, co s tím.
No a finální živou radostí si pak můžete třeba posypat chleba s domácí lučinou nebo hrachovou polívku (nebo cokoliv jiného) nebo chodit jen tak uždibovat (pšššt).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace