Galerie

Koncert pro divočinu Speciál aneb Silver Rocket Summer Šumava, 1.-2.9.2017, U Parádů, Frantoly

Koncert pro divočinu Speciál aneb Silver Rocket Summer Šumava, 1.-2.9.2017, U Parádů, Frantoly

Foto: Tereza Kunderová | Galerie | 11.09.2017

Donekonečna se přesvědčovat, že vyrážet o samotě do neznáma je blbost. Donekonečna přesvědčovat sám sebe, že podpis nějakého lejstra žádný park stejně nezachrání, protože žijeme, kde žijeme. Pořád si něco namlouvat, bezdůvodně se předem připosírat a couvat před věcmi, které jsou však marné jen tehdy, pokud je chceme pochroumanou optikou marnosti vidět. A tak jsem se mentálně profackovala za všechny své idiotské myšlenky, vytáhla ze sklepa krosnu a odjela na Šumavu, kde se díky iniciativě Divočiny Šumava a Silver Rocket konaly exkurze po Národním parku Šumava a Bavorský les, debata a koncert na podporu místa, které svádí nekonečný boj o vlastní důstojnou existenci.

Kdo ví, jestli očarování Šumavou nebylo částečně způsobeno i tím, že Bavorským lesem nás předešlého dne provázel pán s mírně znepokojivým pohledem Steva Buscemiho, nebo proto, že jsme se tehdy v Německu brodili za vytrvalého deště bažinou do půli lýtek. Možná. Anebo vůbec ne. Třeba máme na naší straně hranic něco tak kouzelného, že vlastně není nutné se obhajovat a hledat důvody, proč jsme z toho všichni tolik paf. Němí úžasem z hub uprostřed mechových koberců, praváků tak obrovských, že by mohli zaskakovat za dědečka Hříbečka v Mrazíkovi. Nadšení z mlhy proplouvající mezi kmeny stromů. Bez dechu, když strážce parku vypráví, jak za bílého dne potkal rysa a na malou chvíli spolu vedli bázlivý oční rozhovor. Pokračujeme deštěm dál, zatímco z neviditelných skrýší pravděpodobně vykukují zvířata a smějí se nám, těm divným potácivým panáčkům obaleným do neforemných kusů barevného igelitu. Je tu dobře. Snad to tak ještě chvíli vydrží.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace