Galerie

Mladí ladí jazz: The Herbaliser + Oran Etkin + Laco Deczi, 30.4.2018, Karlovo náměstí, Praha

Mladí ladí jazz: The Herbaliser + Oran Etkin + Laco Deczi, 30.4.2018, Karlovo náměstí, Praha

Foto: Martina Věrčáková | Galerie | 02.05.2018

Devátý ročník festivalu Mladí ladí jazz se nesl nejen v duchu oslav mezinárodního dne jazzu, ale také oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa. Jazz patřil vždy k oslavám svobody a nejinak tomu bylo i zde. Český Rozhlas Vltava se postaral o živý přenos, ale i o zajímavé diskuze o historii jazzu. Celou akci navíc doprovázela výstava, mapující 100 let jazzu v Československu.

Hudební program zahájil se svou swingovou revue Proč nemohu spát orchestr Ježkovy stopy a přenesl návštěvníky do 30. - 40.let minulého století. Vítězové české kategorie soutěže Jazzfruit 2018, uskupení Silva Šírová Sextet, naladilo jazz, přidalo moderní prvky a dokázalo, že o mladé talenty na naší scéně není nouze. Newyorský klarinetista Oran Etkin, držitel Grammy, který si přizval české a slovenské hudebníky, představil svou tvorbu ve zcela ojedinělém provedení. Cimbál, harmonika a rytmy world music rozhýbaly stále se zvětšující počet návštěvníků parku.

Enfant terrible česko-slovenského jazzu, trumpetista Laco Deczi společně se svou kapelou Celula New York je hvězdou svého oboru a věk mu neubírá na síle. Večer zakončil britský jazz-hiphopový uragán The Herbaliser, který roztančil zaplněné Karlovo náměstí. Atmosféra skvělá, energie nekonečná.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace