Galerie

PAF Olomouc, 6.12.2019, Olomouc

PAF Olomouc, 6.12.2019, Olomouc

Foto: Nela Bártová | Galerie | 08.12.2019

Druhý den Přehlídky filmové animace a současného umění začal slibně - prezentací Petra Šprincla a Marie Hájkové, autorské dvojice, která zde představila ukázky z připrovaného snímku Blue Box. Hate groups, očividná návaznost na myšlenky filmu Morava, krásná zem v prostředí současné Ameriky. Vtip, ze kterého mrazí. Následovala nezáživná AV performance Martina Ježka Mohyla války - nekonečná půlhodina několika stejných 16 mm záběrů vojáků dokola a s otravnými frázemi týkajících se války, které jsem na konci znala nazpamět.

Spravila jsem si chuť na pásmu 16 mm krátkých snímků Owena Landa (alias George Landowa), amerického experimentátora překračujícího filmové normy. Závěrečná slova britského kurátora Marka Webbera "good luck" nemohla být přesnější, obzvláště u pětadvacetiminutové kousku snímajícího detaily hořícího filmu. Hřeb večera? Poslední díl trilogie Morava, krásná zem. Na afterparty v Krytu civilní obrany bylo nejzábavnější procházet a objevovat jeho jednotlivé místnosti. Techno beaty otřásaly zdmi až do rána.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace