Galerie

PAF Spring, 26.3.2022, Olomouc

PAF Spring, 26.3.2022, Olomouc

Foto: Jiří Přivřel | Galerie | 27.03.2022

Přes den se promítačky nezastaví a s nimi ani festivalový život ve Smetanových sadech. Výstavu videoartu Only Glass Between Us v palmovém skleníku je možné projít v rámci komentované prohlídky a Lizzie Fitch s Ryanem Trecartinem se vrací do oranžérie. Na nejmladší návštěvníky si posvítí anipromítačka a zvuková dílna. V podvečer se program na chvíli přesune do ulic města. Zmrzlinárna Tomivo Gelato dává animované filmy pro sladší život, tyhle kraťasy s popcornem dohromady nejdou. Po dvou vernisážích zve britský umělec Richard Skelton do Kaple Božího Těla. Tentokrát se neinspiroval krajinou severoanglických mokřadů nebo zmrzlými islandskými končinami, ale dílem barokního skladatele Gottfrieda Fingera, rodáka z Hané. Ambientní skladba uvedená společně s Ianem Mikyskou v barokních kulisách nepotřebuje žádné vedlejší efekty. Viola da gamba se potkává s elektrickou kytarou a dokonale si rozumí.

Zpět do centra dění. Isama Zing ve spolupráci s Dev Kidem svojí audiovizuální stínohrou bezezbytku zaplňuje celý prostor jednoho z pavilonů. Svůj hlas schovává za autotune, sebe za plátno, zpoza kterého v závěru předstoupí. Silný zážitek, který zastíní i následující dvojici Space Afrika. Od tvůrců podmanivého deštivého alba Honest Labour mohlo kápnout přeci jen víc, a tak se sucho zalívá ořechovkou. Pro mnohé byly více než dva roky čekání hodně dlouhé na to, aby se vlezly do dvou dnů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace