Galerie

Rudolstadt Festival, 5.7. 2019, Rudolstadt

Rudolstadt Festival, 5.7. 2019, Rudolstadt

Barka Fabiánová | Galerie | 08.07.2019

Málokde je tak vstřícné, hudbu milující publikum jako v Rudolstadtu. Oceňují to muzikanti i návštěvníci festivalu. Těch několik desítek tisíc lidí se tak nějak rozptýlí, takže nevznikají žádné tlačenice a vládne příjemná atmosféra. I když letos naše minivýprava zůstala pouze v parku, dělo se toho hodně.

Small Island Big Song je velkolepý projekt, který představil kulturu šestnácti ostrovů v Pacifiku a Indickém oceánu. Muzikanti hráli výhradně na akustické nástroje, oblečení v tradičním oblečení s mušlemi a peřím bylo pastva pro oči i pro uši. Tenhle projekt bude k vidění i na Colours of Ostrava, nenechte si ujít.

Jedním z objevů letošního ročníku byl Quartet Herberta Pixnera. Rakouský harmonikář, který žije v Itálii a ovládá stejně dobře akordeon, trubku i křídlovku, jeho sestra na harfu, charismatický kytarista a poněkud nenápadný kontrabasista. Nápadité melodie a jejich set příjemně ubíhal. Soweto Soul, pestrobarevná parta z Jižní Afriky, představila zajímavé rytmy smíchané z tradičních stylů, roztančila dav a navodila letní atmosféru. Iránský perkusista Habib Meftah si vystačil jen s jedním spoluhráčem a hromadou perkusí a bicích. A na závěr ještě kousek intimního koncertu Olafura Arnaldse. Fotit se nenechal, i tak byl pátek v Rudolstadtu povedený.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články