Galerie

Trutnoff open air festival, 15.8. 2014, Na Bojišti, Trutnov

Trutnoff open air festival, 15.8. 2014, Na Bojišti, Trutnov

Tomáš Moudrý | Galerie | 16.08.2014

Druhý den trutnovského festivalu byl ve znamení především českých kapel. Den odstartovali Máma Bubo, došlo na festivalové stálice jako Mňága a Žďorp, Mig 21, Sto Zvířat (kteří letos vytáhli prastaré písně), na hlavní scéně se objevil i Petr Spálený s Apollobeatem a kousky desítky let starými, přesto stále oblíbenými, undergroundový stan si kolem ladných prstů obtočili dámy z Alo Tria.

Jednou z hlavních zahraničních hvězd letošního sedmadvacatého ročníku byli britští Cradle of Filth. Zklamání. I ti, co se blackmetalu vyhýbají obloukem se trochu masochisticky přišli na „strašidla“ podívat, Dani Filth se svou partou ale moc neděsil. Gothic líčení, cvočky a kůže, ječivé Filthovo kvílení v každém druhém taktu začalo po chvíli vadit, nejlepší z kapely byl bezesporu český bubeník Martin Škaroupka, šlapající jak zběsilé švýcarské hodinky.

Zpět do klidu a pohody, která letos v Trutnově vládne hodil Ondřej Havelka s početným ansámblem Melody Makers. Překvapivě se tento rok na vedlejší scéně ocitli brněnští Čankišou, kteří jak se zdá, začínají přitvrzovat. Odehráli jeden ze svých nejlepších trutnovkých koncertů v historii, nahrávání nového alba je na spadnutí, uvidíme, kam se budou s novým repertoárem ubírat. Proti čankijštině nastoupili skauti Monkey Business, závěr páteční noci patřil již tradičně skvělému britskému DJovi Scratchymu, obratně míchajícímu punk, world music i rock'n 'roll. (Anna Mašátová)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články