Galerie

ZKruhu3, 8.12.2012, Chevignon Music Club, Znojmo

ZKruhu3, 8.12.2012, Chevignon Music Club, Znojmo

Adam Holubovský | Galerie | 04.01.2013

Charitativní tattoo happening ZKruhu, jediný svého druhu v České republice, vznikl v roce 2010 z iniciativy jednoho z předních českých tatérů Ondry Konupčíka známého spíše jako Ondrash. Důraz je kladen na zkrášlení těla, ale i duše, a tak veškerý výnos z happeningu je darován těm, kteří to potřebují nejvíce. Letošní, v pořadí již třetí ročník, se uskutečnil 8. prosince 2012, a to opět v prostorách podniku Chevignon Music Club ve Znojmě.

Název vychází z nejdokonalejšího tvaru na Zemi, z kruhu, který je ústředním motivem celého happeningu. Kruh, uzavřený a harmonický celek, vnímáme jako symbol ochrany, ať už jako záchranný kruh, kruh rodinný, kruh blízkých nebo kruh lidí se stejným údělem či osudem. Pomoci může každý, kdo si nechá vytetovat jakoukoliv formu kruhu na své tělo. Každý z nás je originál. Stejně tak kroužek nabízí originální pojetí jak designem, velikostí, tak i svým umístěním.

Komu se pomáhalo? Po úspěchu loňského ročníku, kdy bylo vybráno přes 100 000 Kč, se organizátoři letos rozhodli pro Fond ohrožených dětí, který celému happeningu poskytoval záštitu. Výtěžek z letošního ZKruhu bude ve spolupráci s tímto občanským sdružením věnován potřebným dětem z klokánků a sociálně nestabilního prostředí.

Tetovalo se od rána až do večera a nejen tatéři se zapotili. Pod jehlu se dostalo na dvě stě lidí, dalších pozorujících bylo přes čtyřicet. Vytvořil se tak velký ZKruh díky všem zúčastněným a vyšla z toho krásná částka 162 004 Kč!! Výsledkem je dar v hodnotě 142 004 Kč věnovaný Fondu ohrožených dětí a 20 000 kč pro soubor Bum Bum, fungující při internátu mateřské, základní a praktické školy Znojmo a pracující s dětmi se slabým a středním mentálním postižením. Organizátorům patří velký dík!

Team ZKRUHU: Petra Bartoňová, Richard Kutěj, Cip Rogue Scofield, Petr Vader Milkov, Pavel Babáček, Ondřej Konupčík.

Tatéři a tatérky: Fishero (Freihand Tattoo, Ostrava), Szabi (Tribo Tattoo, Praha), Lukáš Solík (Tribo Tattoo, Praha), Lucie Lišková (Tribo Tattoo, Praha), Lukáš Poláček (Horror Vacui art atelier, Praha), David Klváč (Our Future Tattoo, Brno), Daksi (Our Future Tattoo, Brno), Daniel Dubay (Rascal Tattoo, Piešťany), Špendlo (Mefisto Tattoo, Trnava), Kateřina Šindelářová (Znojmo Tattoo), Vendula Jurásková (Znojmo Tattoo), Martin Cágo (Cago Tattoo, Přerov), Ondrash (Znojmo Tattoo).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články