Galerie

Zvíře jménem Podzim + Aid Kid Live Band + Kittchen, 22.11.2017, Fléda, Brno

Zvíře jménem Podzim + Aid Kid Live Band + Kittchen, 22.11.2017, Fléda, Brno

Tereza Kunderová | Galerie | 28.11.2017

Nemůžu spát. Netuším proč. Jako by zespoda cosi nadzvedávalo těžká víčka a nutilo mne pozorovat tmu. Co se to děje?

Velké stvoření kdesi v dálce přestalo funět do rytmu svého spánku a začíná se hýbat. Od konečků drápů, od posledního ostnu na dlouhém ocase, Zvíře ožívá. Nosní dírky se doširoka roztáhnou, jazykem přejíždí ostré zuby, pro kontrolu. Je jich více než dost. Spokojeně otevírá oči a zaburácí do noci.

Svolává nás. Šedivým dnem k sobě putují lidé z různých koutů země. A pak večer, když už stojí všichni pohromadě a těkají očima od jednoho k druhému, vplíží se do sálu Zvíře. Neviditelné. Můžeš jen cítit, jak kolem tebe prochází, zas a znovu. Přemítá, co se všemi těmi bytostmi okolo. Zda by je nemělo preventivně sežrat, než mu něco provedou. Zkoumavé pohledy tak majestátního, a přitom zranitelného tvora. Otevírá tlamu a řve z plných plic, zkouší, co dokáže a co všechno vydržíme. Ale nikdo neutíká. Publikum nehybně stojí. Pozorně naslouchá.

A když potom Zvíře prchá zpět do temné mrazivé noci, víří mu tělem pocity, které nedokáže vysvětlit. Ví jen to, že až zítra opět procitne, může být ještě silnější, než si samo vůbec dokázalo představit. Byl to dobrý večer. Maličko jej polidštil. Unavené a šťastné usíná. V krajině plné husté bílé mlhy, která ho přikryje před zraky těch, kdo by jej chtěli jít hledat. Všechno má svůj čas. A Zvíře obzvlášť.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články