Zprávy / Pozvánky

Garage rock v garážích: L.A. Witch

Garage rock v garážích: L.A. Witch

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.06.2018

Americký garage rock se vrací do garáží, tentokrát těch karlínských. Po předskakování kultovním The Kills a live setu rádia KEXP se kalifornská trojice L.A. Witch podívá i do Prahy, jejich typický reverb se odrazí od stěn Kasáren Karlín už 12. června. Doplní je rakouské trio Dives surfující na intenzivní vlně zájmu po vydání debutového minialba.

Éra kapely, která je v současnosti vzývaná médii od Nylonu po Guardian a BBC, začala před pěti lety společným a obsesivním poslechem Nirvany a Gun Clubu. Hlubší šok asi nezpůsobí fakt, že právě tímhle směrem se vydala i jejich vlastní tvorba – aktuální bubenici Ellie k účasti na projektu postrčil hlavně zvuk připomínající trochu jemnější Stooges. Pohled L.A. Witch se ale upírá přes garážové propletence kytarových linek až k desetiletím těžkého reverbu, surf rocku a Spectorově technice Wall of Sound.


Line-up večera doplní čerstvý přírůstek rakouské alternativní scény, další silná ženská trojice Dives, jejíž první mini album jim zajistilo stálé místo v domácí exportní kanceláři i pozici na světové hudební mapě Beehype. Silný zážitek slibují vyprodané show ve vídeňských klubech i surf rockové pojítko s L.A. Witch, se kterými už stihly odehrát sety v několika evropských městech.

Info

L.A. Witch (us) + Dives (at)
12. 6. 2018 19:00
Kasárna Karlín, Praha
fb událost

Foto © Michael de Vera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články