Články / Reporty

Garana Jazz Festival, 13.–14.7. 2013, Garana, Rumunsko

Garana Jazz Festival, 13.–14.7. 2013, Garana, Rumunsko

Barka Fabiánová | Články / Reporty | 17.07.2013

Sobota je v Garaně asi nejzásadnější - kapel bylo na programu pět a bylo jasné, že noc bude dlouhá. Dle odhadů bylo na sobotním koncertě něco přes 6000 lidí, atmosféra byla možná ještě o něco vřelejší. Sobotní večer začali Izraelci - kvartet Petera Wertheimera. Po nich hráli Poláci, Audiofeeling Band Pawla Kaczmarczyka, který málem rozmlátil piáno na třísky. Vydrželo. Jen zvukař pak měl více práce. Polský pianista měl ohromný ohlas a ještě přidával. Polskou bouři vystřídali o něco klidnější Litevci. Funky is not dead. A po nich ztišení a meditace v podání sólového recitálu Bugge Wesseltofta. I přes zimu a pozdní hodinu publikum vydrželo čekat na In the Country - tři mladé norské muzikanty, kteří sklidili zasloužený aplaus. I když končili o půl čtvrté ráno.

Neděle a loučení s festivalem. Řada lidí odjela, stejně jich ale hodně zůstalo. Mladíci z Temešváru příjemně překvapili, po nich hrál rumunský saxofonový král Nicolas Simion se svými dvěma spoluhráči. Bugge Wesseltoft za klávesy zasedl i v neděli. Ukázal ovšem mnohem divočejší tvář a roztančil Garanu. Všechno bohužel končí, i letošní ročník festivalu v Garaně. To nejlepší na konec říká se. Švédský bubeník Magnus Öström toto rčení naplnil do puntíku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sub Focus – kdo chodí na starý djs?

Vadim Petrov 19.01.2020

Sub Focus nastoupí, potřese Bifidovi rukou a vypálí Rock It v double dropu s Take You Higher od Wilkinsona, synergické double dropy padají jeden za druhým téměř bez ustání.

Povolený sentiment na Balkáně (Božo Vrećo)

Ana Fligić 31.12.2019

Typické dlouhé vlasy, dramatický make-up, plnovous, elegantní, nejčastěji vlastnoručně navržené šaty, vysoké podpatky. Sevdah v Bělehradu.

Něco mezi (J.I.D)

Daniel Nádler 23.12.2019

Nevím, jestli zrovna tahle situace mu dodala kuráž nebo co se v něm zlomilo, ale pak bylo všechno jinak.

Náboženství: Island (Árstíðir)

Aneta Kohoutová 16.12.2019

Celým večerem se nese velký důraz na kořeny a pospolitost, chvílemi se v téhle situaci cítím trochu stísněně jako na sektářském kázání, do poznámek si píšu - guru feeling.

Bert & Friends jsou SUPR

Andrea Bodnárová 14.12.2019

Bezčasá benzinka se zjevuje v neonové záři a v místnosti nad ní jsou plyšová chlupatá křesla a misky s tutti frutti žvýkačkami.

Nikdy nejste doopravdy sami (Planes Mistaken for Stars)

Lukáš Grygar 12.12.2019

Středa dopoledne, hraje mi Neil Young, deska Broken Arrow, kterou zakládající kytarista Planes Mistaken for Stars považoval za trestuhodně nedoceněnou.

Tváře povědomé i nepřítomné (PAF Olomouc)

Viktor Palák 10.12.2019

„Po pravdě – nevim,“ odvětila jedna z porotkyň Chalupeckého ceny Vjera Borozan, když se jí moderátoři zeptali, zda se opravdu baví, anebo zda to jen předstírá...

Na kusy (Cult of Luna & spol.)

Jakub Koumar 09.12.2019

The Fall. Světla žhnou a gradující hudba jako by trhala kusy sebe sama a ty padají z pódia do hlediště.

Více lidskosti (Holly Herndon)

Natálie Zehnalová 09.12.2019

Sedm lidí a jedna umělá inteligence zaplnili industriální budovu Kraftwerku odzbrojující dávkou energie, křehkosti a lidskosti.

Pestré farby neo-soulu (Jordan Mackampa)

Jonáš Sudakov 08.12.2019

V obyčajnom šedom svetri a s drobnou zimnou čiapkou sa podobá na Marvina Gayea nielen vizuálne, ale v jeho tvorbe je počuť aj dušu tejto legendy.