Články / Reporty

Garana Jazz Festival, 13.–14.7. 2013, Garana, Rumunsko

Garana Jazz Festival, 13.–14.7. 2013, Garana, Rumunsko

Barka Fabiánová | Články / Reporty | 17.07.2013

Sobota je v Garaně asi nejzásadnější - kapel bylo na programu pět a bylo jasné, že noc bude dlouhá. Dle odhadů bylo na sobotním koncertě něco přes 6000 lidí, atmosféra byla možná ještě o něco vřelejší. Sobotní večer začali Izraelci - kvartet Petera Wertheimera. Po nich hráli Poláci, Audiofeeling Band Pawla Kaczmarczyka, který málem rozmlátil piáno na třísky. Vydrželo. Jen zvukař pak měl více práce. Polský pianista měl ohromný ohlas a ještě přidával. Polskou bouři vystřídali o něco klidnější Litevci. Funky is not dead. A po nich ztišení a meditace v podání sólového recitálu Bugge Wesseltofta. I přes zimu a pozdní hodinu publikum vydrželo čekat na In the Country - tři mladé norské muzikanty, kteří sklidili zasloužený aplaus. I když končili o půl čtvrté ráno.

Neděle a loučení s festivalem. Řada lidí odjela, stejně jich ale hodně zůstalo. Mladíci z Temešváru příjemně překvapili, po nich hrál rumunský saxofonový král Nicolas Simion se svými dvěma spoluhráči. Bugge Wesseltoft za klávesy zasedl i v neděli. Ukázal ovšem mnohem divočejší tvář a roztančil Garanu. Všechno bohužel končí, i letošní ročník festivalu v Garaně. To nejlepší na konec říká se. Švédský bubeník Magnus Öström toto rčení naplnil do puntíku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dvakrát tři na Contempulsu (Trio Catch, Poing)

Jan Starý 03.12.2019

Během celého bloku fascinovalo nejen to, jak precizně jsou hráčky sehrané, ale i souznění, které se dá občas zachytit u jazzových nebo rockových kapel.

Méně světla (Boy Harsher)

Michal Smrčina 02.12.2019

Vidím trika Nitzer Ebb, gotiky z krypt mísící se s klasickým techno výkvětem v černém, vidím chlapce v béžových rolácích...

Oběd u ďáblovy bábinky (Ghost)

Jiří Vladimír Matýsek 02.12.2019

Švédský fenomén Ghost hrál u nás už dvakrát, nikdy to ale nebylo pořádně. S plnohodnotnou show dorazili až nyní, do moderních, chladných prostor O2 Universa.

Chaos, který nikdy nenastal (Amnesia Scanner)

Natálie Zehnalová 02.12.2019

Stojíme kolem dokola nevelkého pódia, sestávajícího ze třech oddělených platforem situovaných tak, aby se na představení dalo dívat i z vrchních pater majestátní budovy Kraftwerku.

Iba plakať v tmavých kútoch (The Paper Kites)

Jonáš Sudakov 27.11.2019

Pri akustických častiach nabádal barmanov, aby robili tie najtichšie drinky v ich živote a fanúšikov zas povzbudzoval, aby sa pripojili k spevu, iba keď poznajú slová...

Contempuls 2019: Formy pro emoce (Ascolta, Satoko Inoue)

Jan Starý 26.11.2019

Kombinování médií je velkým tématem dneška, jen výjimečně je ovšem takto dotažené, smysluplné a působivé.

Nedělní chvilka s Kadebostany

Adéla Poláková 26.11.2019

Zpěvačka Kristina Jakovleva se upřeně dívá do dálky a přísný výraz skupiny podtrhuje podsaditý pozounista Ross Butcher svými výraznými sóly.

Zralá romantika Marka Lanegana

Akana 22.11.2019

Kapela zvolnila s táhlou Bleeding Muddy Water, která připomněla, jak lehce se v Laneganově tvorbě prolíná postpunkový odkaz s temně bluesovou romantikou amerických dálav.

Tell me it’s love, tell me it’s real (Cigarettes After Sex)

Dominik Polívka 22.11.2019

„Vždycky sem si myslel, že to zpívá ženská,“ baví se ve frontě před klubem Roxy mladý pár, jeden z mnoha toho večera.

Hromadná meditace s Ólafurem Arnaldsem

Adéla Poláková 21.11.2019

Arnalds se vrací s otázkou, zda v České republice vstávají lidi skutečně ve čtyři ráno, jak mu namluvil kolega-violista. Publikum se dá do smíchu.