Zprávy / Pozvánky

GenotPresents#5 v Divadle Archa

GenotPresents#5 v Divadle Archa

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.03.2022

Pražský kolektiv Genot Centre se 13. dubna 2022 po roční přestávce vrací do Divadla Archa s pátou edicí koncertní série GenotPresents. I tentokrát nabídne to nejvýraznější z prostoru na pomezí současné abstraktní elektroniky a vizuálního umění.

---__--___, tzn. producentka a vokalistka Mari Maurice (aka More Eaze) a skladatel a vizuální umělec Seth Graham, patří mezi nejvlivnější postavy současného amerického undergroundu. Jejich společné album The Heart Pumps Kool-Aid je citlivou výpovědí o životě na okraji v současné Americe a zároveň tím nejkreativnějším milostným dopisem 90s emo/post-harcore scéně. Stejnou důležitost zde mají živé dechové nástroje, auto-tune vokály, kytarové samply, digitální smyčcové aranže i blackmetalový řev. Výsledek je pestrobarevně surrealistický, společensky angažovaný i lidsky smířlivý. Jedno z nejsilnějších alb roku 2021 doplní v Divadle Archa vizuály Iana Cooka, známého prací pro HBO a Vice. Cookova tvorba, výrazně ovlivněná odkazem Davida Lynche a Harmony Korine, vychází z fascinace temnými podtóny dokonale působících amerických předměstí.

Londýnský producent Ben Clarke (aka Klahrk) je přes svůj nízký věk výrazným hybatelem tamní klubové scény. Na svých releasech kombinuje masivní beaty tvořené z drtivě dynamických smyček s pompézně euforickými melodiemi a nečekanými rytmickými zlomy. Výsledkem je chytlavý a emocemi nabitý maximalismus, ve kterém ale emoce vždy převáží nad všudypřítomnou technickou dokonalostí. V české premiéře představí Klahrk své aktuální album Oscillate and Shimmer i chystaný materiál, který letos vyjde u Genot Centre.

Česká zvuková umělkyně a absolventka oboru multimediální kompozice na JAMU Natálie Pleváková se ve své nepředvídatelné tvorbě zaměřuje na strategie elektronické hudby v post-digitální éře. Svým krystalickým sound designem doprovází divadelní představení (Studio hrdinů, Divadlo PONEC), podcasty (Týdeník Respekt) a je nedílnou součástí hravě-angažovaně hydrofeministické tvorby umělce Jana Matýska. Právě ve spolupráci s ním vzniká i speciální set pro Divadlo Archa, kde se Pleváková před plánovaným vydáním svého dlouho očekávaného debutu odstřihne od dosavadních podob svých živých vystoupení. Co čekat? Digitální hauntologii, nepolapitelně tekutý zvuk i vychýlené Zpívánky pro 21. století.

Info

GenotPresents#5:
More Eaze & Seth Graham (us) + Klahrk (uk) + Natálie Pleváková
13. 4. 2022 20:00
Divadlo Archa, Praha
Fb událost

foto © Jan Matýsek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace