Zprávy / Pozvánky

gin&PLATOnic potřetí

gin&PLATOnic potřetí

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.05.2022

Třetí pokračování hudební série gin&PLATOnic nabídne 7. května respektovaného polského producenta Lutto Lenta a egyptského elektronického experimentátora QOW.

Lutto Lento, oslavovaný varšavský umělec, producent a spoluzakladatel labelu Dunno Recordings. Ve své tvorbě se inspiruje jak poválečnou avantgardou a hudbou domorodých Američanů, tak dancehallem či nekonvenční klubovou elektronikou. Na loňském albu Legendo pak přetvořil pro něj typické hutné bassy a ponurý dub ve zvláštní, jakoby lidovou hudbu z jiného světa. Lutto Lento na nahrávce kombinuje smyčcové nástroje, téměř hororové syntezátory, ironicky zlověstný zvukový design i živé bicí. Právě album Legendo představí v doprovodu bubeníka v Plato Ostrava.


QOW, audiovizuální umělec a výtvarník z Káhiry v současné době usazený v Praze. Na kontě má několik soundtracků pro reklamy a krátké filmy, vizuály vytvořil mimo jiné pro spřízněné umělce z egyptské experimentální scény – Zuli nebo Msylma. Vřele přijaté debutové album Dawafer vydal u kazetového labelu Genot Centre a kromě nervních beatů a melodií na něm v dokonalé symbióze koexistují útržky egyptského popu s field recordings rozhovorů z taxíku. Výsledkem je hypnotický emotivní zvuk, který nemá problém narovnat svět uklidňujícím tanečním beatem.

Info

gin&PLATOnic:
Lutto Lento (pl) + QOW (eg)
7. 5. 2022 19:30
Plato, Ostrava
web akce

foto © Milena Liebe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace