Zprávy / Pozvánky

Grammy ocenění Halestorm se představí v Praze

Grammy ocenění Halestorm se představí v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.03.2015

S letošním albem Into the Wild Life, které vyjde 10.dubna, Halestorm sahají hodně hluboko a představují dosud nejvíc eklektické skladby ze svého hudebního katalogu. Posouvají hranice. Výsledkem jsou písničky, ve kterých se střídá šepot s řevem, tiché pasáže s rachotem. "Pro mě je tahle deska o nezávislosti a odvaze, kterých je třeba k vykročení do neznáma," říká Hale. "Nevzdálili jsme se od toho, kým jsme, naopak je to mnohem víc o tom, kým opravdu jsme." Při nahrávání desky se Halestorm rozhodl nahrát ve studiu všechny skladby naživo za pomoci producenta Jay Joyce (Cage the Elephant, Eric Church).


Místo nahrávání ve velkých studiích v Los Angeles nebo New Yorku Halestorm tvořili Into the Wild Life ve východním Nashville a pokud nebyli zrovna ve studiu, nasávali atmosféru města. Nashville a jižanská hudba se staly součástí desky, stejně jako poslech kapel, které Haleho kdysi inspirovaly - Black Sabbath, Alice Coopera, Led Zeppelin. Jejich krédem se stalo "Pojďme se ponořit do věcí, které nás nadchly. Místo snahy o obnovení motoru jsme se tím motorem stali sami..."


Prvním singlem alba Into the Wild Life je Apocalyptic, bluesový song o divokém vztahu a skvělé sexuální chemii mezi prostěradly. Halestorm dospěli v kapelu, která nemusí kvůli své identitě dělat žádné kompromisy. Od začátku měli nápřah a skladatelský talent, který se zamlouvá fanouškům Heart i Metallicy. Teď jsou kapelou, z jejichž hudby sálá energie a radost bez ohledu na styl, který se rozhodnou hrát.

Halestorm v roce 2013 obdrželi Grammy v kategorii Best Hard Rock/Metal Performance, je tedy zřejmé, že jejich pražský koncert, který se uskuteční 13.srpna v pražském Lucerna Music Baru, bude nejen pro fanoušky metalu velkým lákadlem.

Info

Halestorm (us)
13. 8. 2015 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Vstupné: 330,- v předprodeji / 400,- na místě

www.facebook.com/events/1602364079980645
www.facebook.com/halestormrocks
www.halestormrocks.com
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.facebook.com/dsmackupromotion

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

NSHT s živou elektronikou online

redakce 27.10.2020

Event, který má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně a Praze, se tentokrát podívá k nám všem do obýváků, pokojíčků a dalších špeluněk.

Yungblud se vrátí do Prahy

redakce 26.10.2020

Yungblud je známý tím, že ve svých textech vyjadřuje hlavní obavy své generace a zároveň ji pomocí své hudby sjednocuje a posiluje.

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce 26.10.2020

Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.