Zprávy / Pozvánky

Groove Brno pokračuje jarní edicí

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.01.2022

Není to ani dva měsíce od skončení festivalu a pořadatelé z agentury Bujoart už opět přichází s čerstvým jarním koncertem. V rámci Groove Spring Edition zahraje sestava Groove Warriors v čele s vynikajícím americkým kytaristou Deanem Brownem. Spolu s ním přijede hvězdná sestava tvořena Bobem Franceschinim, Victorem Wootenem a Dennisem Chambersem. V brněnském Metro Music Baru vystoupí 7. dubna.

„Jsem šťastný, že máme šanci přivítat tak silnou kombinaci prvotřídních světových muzikantů. Jedná se o skutečnou hudební lahůdku, která zcela jistě potěší nejen hudební fajnšmekry. Jedinečnou příležitost poslechnout si klubový koncert držitelů celkem devíti cen Grammy si přece nelze nechat ujít,“ říká ředitel festivalu Josef Buchta.

Zažít koncert světových špiček v intimním prostředí Metro Music Baru, kde jsou umělci návštěvníkovi nadosah, je nezaměnitelná a unikátní zkušenost. A v případě dubnového koncertu to bude solidní nálož - kytarista Dean Brown se v minulosti podílel na více než 200 nahrávkách, které obdržely četné nominace a čtyři ceny Grammy vyhrály. Spolupracoval s Marcusem Millerem, The Brecker Brothers, Billy Cobhamem nebo Georgem Dukem. I saxofonista Bob Franceschini má na svém kontě velká jména. Skládal, aranžoval a nahrával pro Richarda Bona, Jennifer Lopez, Paula Simona nebo Chaka Khan. A zatímco bubeníka Dennise Chamberse můžete aktuálně zahlédnout na turné Gregory Portera nebo Mike Sterna, pětinásobného vítěze Grammy Victora Wootena, kterého magazín Rolling Stone zařadil do žebříčku TOP 10 Bassist of All Time, zase na nahrávkách a vystoupení po boku Chicka Corey, Brandforda Marsalise, Stanley Clarka nebo dříve s Princem. Nyní jede koncertní šňůru napříč Spojenými státy se Stevem Baileym.

Info

Groove Spring Edition
7. 4. 2022 20:30
Metro Music Bar, Brno
Fb událost

foto © se svolením Bujoart

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace