Zprávy / Offtopic-Novinky

H8 Society: kniha, ke které budete potřebovat sluchátka

H8 Society: kniha, ke které budete potřebovat sluchátka

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 11.05.2015

Zajímavá událost se odehrála v kyberprostoru ve čtvrtek v podvečer našeho času. Jde o vydání eKnihy, k jejímuž přečtení se doporučuje použít současně i sluchátka. Obsahuje totiž nejen ilustrace, ale vůbec poprvé i zvukovou stopu s hudbou.

Duo píšících amerických vizionářů pod "souhrnným" pseudonymem 2Dans vydalo své literární dílko označované jako "post-digitální apokalyptická temná non-stop komedie" s poetickým názvem H8 Society - Jak atomový prd zachránil svět. Tuto pop-artovou eNovelu ilustroval kreslíř oceněný několika cenami v Evropě i v USA a nositel Eisner Award, tzv. "komiksového Oskara", respektovaný americký kreslíř Bill Sienkiewicz.


Na pořízení zvukové stopy knihy se podílelo celkem 26 indie kapel nejrůznějších žánrů z celého světa, pečlivě vybraných autory a producenty knihy z celkem čtyř tisíc přihlášených uchazečů. Není bez zajímavosti, že jednou z vybraných kapel se stala česká skupina 3logit, která hraje živě elektronickou taneční hudbu s rockovou příměsí na počítačový server ovládaný pomocí standardních hudebních nástrojů. Pro tuto kapelu to byla další skvělá příležitost stát se pionýry neprobádaných oblastí a posunout hranice možného: podílet se na fúzi literárního, výtvarného a hudebního umění.

Už v průběhu prvních dvaceti čtyř hodin se eNovela dočkala celkem více než stošedesáti tisíc stáhnutí ze serveru BitTorrent, kde je zdarma k dispozici až do konce tohoto víkendu, což je zajisté úctyhodný výkon, který je snem mnoha českých hudebních umělců působících na poli elektronické hudby.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace