Zprávy / Pozvánky

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel Jiřího Bulise, který před třiceti leti tragicky zemřel. Událost pod názvem Nekonečný valčík Jiřího Bulise: Citovky a řachandy proběhne v sobotu 23. září 2023 v HaDivadle. Bulisova hudba přitom zazní v podání legendárních herců HaDivadla i Husy na provázku, českých alternativních kapel i brněnského uskupení Ensemble Opera Diversa. Večerem bude provázet Bulisův kolega a kamarád – režisér Břetislav Rychlík.

Jiří Bulis byl hudebník, klavírista a především skladatel divadelní, scénické, filmové a jazzové hudby. Narodil se v Chomutově a po maturitě se přesunul do Brna, kde vystudoval hudební kompozici na JAMU. Silný odkaz po sobě zanechal na scénách divadelní alternativy, a to hlavně HaDivadla, Divadla na provázku a Činoherního klubu. Jeho hudba zazněla ve filmech Věry Chytilové či Juraje Jakubiska, významné je i jeho hudební album Tiché písně, které nazpíval Bulis se svým klavírním doprovodem.

Letos v květnu tomu bylo třicet let, co Jiří Bulis tragicky zemřel při autonehodě. K příležitosti výročí jeho úmrtí plánuje HaDivadlo připomenout jeho tvorbu a odkaz, které byly významnou součástí jedné historické éry českého divadla. Večerní program Nekonečný valčík Jiřího Bulise plánovaný na sobotu 23. září by tak měl být setkáním mnoha Bulisových přátel, kolegů, blízkých a pamětníků a zároveň znovu rozeznít Bulisovu hudbu ve starých i nových interpretacích. Součástí programu budou vystoupení současných i starších, legendárních herců HaDivadla a divadla Husa na provázku, ale i bývalých spolupracovníků z obou divadelních scén. Významným bodem programu bude uvedení několika znovuobjevených mini oper z pera Jiřího Bulise, které interpretuje brněnské hudebně-divadelní uskupení Ensemble Opera Diversa v režii Kateřiny Křivánkové. Zahraje i dcera Jiřího Bulise se svou kapelou Lucie Dlabolová Band.

Nekonečný valčík Jiřího Bulise bude první událostí pořádanou k příležitosti 50. výročí založení HaDivadla. Divadlo své narozeniny oslaví na jaře 2024 v Prostějově, kde bylo původně založeno a po několik sezon zde před přesunem do Brna působilo. Následující výroční 50. sezona v letech 2024/25 představí bohatý program na oslavu minulých, ale i současných podob HaDivadla.

Info

HaDivadlo
web divadla

foto © se svolením HaDivadla

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Načeva a Zdivočelí koně v Kasárnách Karlín s novými písněmi

redakce 24.11.2023

Monika Načeva a Zdivočelí koně přináší zhudebnění básní umělců pronásledovaných minulým režimem z 60.–80. let.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace