Zprávy / Pozvánky

Hard to Frame pokřtí novou desku

Hard to Frame pokřtí novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.11.2023

Pětičlenná formace Hard to Frame pokřtí 23. listopadu v Kasárnách Karlín svou druhou desku Plastic Stars. Ta zvukově navazuje na předchozí desku Ghosts, zároveň ale překračuje její žánrovou sešněrovanost a objevuje nové hudební prostory.

Skladby reflektují snahu vyrovnat se s každodenním stereotypem a uniknout z něj, nebo zkoumat vlastní já a přijmout ho se všemi jeho chybami a nedokonalostmi. Osm písní je protkaných motivem bloudění pod noční oblohou, která je jedna z mála věcí, která nám doopravdy zbývá a bude tu neměnná po celou naší existenci. Písně na desku vznikaly v průběhu covidové izolace a autorem většiny textů je Ondřej Černohorský. K druhému singlu s názvem Stale Situation přispěl textem Martin Semerád. Hudební a zvukové materiály vznikaly zejména v kapelním studiu a ve studiu Golden Hive u Amáka Goldena.

Vizuální stránku alba vytvořil Oldřich Navrátil, který pro album vytvořil několik originálních obrazů kombinací spreje a akrylu na plátně. Tři obrazové kompozice již doprovodily singly, které desce předcházely, zbylé pak tvoří obal samotné desky. Album je k dispozici jak v digitální podobě, tak na vinylu.

Info

Hard to Frame
web

Hard to Frame
23. 11. 2023 19:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © se svolením Hard to Frame

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Opulence: letní eventová série Radia Wave a GHMP

redakce 06.07.2024

Kromě několika opulentních koncertů v zákoutích zdejších zahrad se můžete těšit na tematické debaty vedené hudební publicistkou Anetou Martínkovou.

Okay Kaya, Yann Destal a Kavinsky v Praze

redakce 05.07.2024

Dva večery s tou nejlepší francouzskou elektronikou a jeden s tajuplnou hudebnici. Fource.

CocoRosie oslaví v Praze dvacet let na scéně

redakce 04.07.2024

Svým uměním se zasazují o lidská práva, zpochybňují společenské normy a často si pohrávají s různými tabu.

Porridge Radio ve Futuru

redakce 04.07.2024

Výrazný zvuk, kombinující prvky indie rocku a postpunku, je doplněn o upřímné texty, které se nebojí otevřeně reflektovat emocionální turbulence a existenciální otázky.

Fource přivezou The Last Dinner Party, Cults i Alana Walkera

redakce 01.07.2024

Jako když paprsky světla pronikají do temných koutů – hudba Cults je jako posmutnělý film, který je ale plný záblesků naděje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace