Zprávy / Pozvánky

Havárka art punku s pogem: Lithics a Patsy v Praze

Havárka art punku s pogem: Lithics a Patsy v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.09.2018

Shoda náhod a termínů hodila do placu koncert dvou kapel, na které se nedá říct ne. Za oceánem jsou sice dobří známí, v Evropě se jejich turné protnou pouze jednou, a to zrovna v Praze. Řeč je o portlandském artpunkovém objevu Lithics a neworleanském chlívku Patsy. Na pódium pražského klubu Underdogs' se tyhle dvě kapely postaví v úterý 18. září. Je to sice na poslední chvíli, ale nebojte se toho.

Čtveřice Lithics na sebe upozornila už debutem Borrowed Floors, který vyšel na labelu Water Wing. Jednoduchý, velice suchý kytarový zvuk s dívčím zpěvem upomíná na kapely jako The Slits, artpunková struktura zase na newyorská 70. léta a kapely jako the Pop Group nebo Television. Nedlouho po vydání si Lithics pod svá křídla vzal legendární label Kill Rock Stars (Unwound, Sleater-Kinney, Deerhoof), u kterých letos vyšla jejich druhá deska Matin Surfaces. Na té se kapela posouvá o něco blíže funkové vizi Gang of Four, odtažitý zpěv a chaotické kytary tu svazuje přísná basová linka a minimalistické repetitivní bicí. Matin Surfaces si hned po vydání vysloužilo titul Album dne na serveru Bandcamp, Henry Rollins ve svém rádiovém pořadu pro jistotu pustil všechny songy z nahrávky a na svoje turné si je coby předkapelu vyvezl Steve Malkmus (and The Jicks).

Čerství zástupci britského punkového mogulu La Vida Es Un Mus jsou Patsy z New Orleans. Stejně jako Lithics, i Patsy překročili oceán poprvé a jejich riotující pogo punk podpírá kulometná salva štěkavého vokálu Candice Metrailer (ex Necro Hippies). Svůj úderný a rychlý punkový bordel vydávají též i u vydavatelství Total Punk, které se zaměřuje na sedmipalcové edice. Candice Metrailer je rovněž známá jako tiskařka a zakladatelka vtipného bootleg fashion brandu Do the Nihil.

No a aby toho nebylo málo, last minute jsou ohlášeny další tři kapely, dvě ze Států, Láska a přátelství z Prahy. Jak jinak.

Info

Lithics (us) + Patsy (us) + Woolen Men (us) + Honey Bucket (us) + Láska a přátelství
18. 9. 2018 20:30
Underdogs', Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.