Akce

Hazed pokračuje, roste a nabírá na obrátkách

Hazed: Gnork (hu) + Kuba'93 + Vision Of 1994
29. 11. 2019 21:00
ArtBar Druhý Pád, Brno

Hazed pokračuje, roste a nabírá na obrátkách. Přesto zůstává stoprocentně věrný základním premisám svého konceptu: neotřelá zahraniční i lokální jména za mixem, vynikající zvuk, minimalistický ale funkční light design a mlha. Hodně mlhy.

Gnork je v posledních letech jedním z nejzajímavějších jmen na budapešťské scéně. Ať už se jedná o jeho vlastní hudební tvorbu nebo o deejaying. Dreamy house, kosmické elektro, extatické breaky a acid, vše promíchané v dokonale pospolité atmosféře devadesátkového ravu, na který už nikdy nezapomenete. Mezi hudebníky, kteří měli na jeho tvorbu výrazný vliv, řadí Alice In Chains, Goldieho, Portishead nebo třeba Johanna Sebastiana Bacha. Gnork má ve své režii labely Blorp, Outskirts a Earth Plates, kde své tracky prezentovali artists jako Ray Kandinski nebo DJ Life. Samotný Gnork vydává pod svým jménem releasy na takových značkách jako legendární Unknown To The Unknown, Loneův Magicwire, Church nebo Bokhari. Pokud by se vám přece jen zdálo, že jeho producentský záběr není zas tak široký, pod pseudonymem DJ Shark se můžete naladit na vlnu mohutně inspirovanou starým junglem a pomalejšími atmosferickými ameny. Multitalent je v tomto případě asi slabé slovo, Gnork je evidentně přírodní úkaz.

Kuba'93 je eklektický DJ, zakladatel ceněného českého labelu Harmless Youth, spolupořadatel klubové noci K O N N E K T v pražském Crossu a rezident rádia Punctum. Několikrát byl hostem na legendárním londýnském rádiu Rinse FM v relaci Swamp81, jejíž název odkazuje ke stejnojmennému labelu, za nímž stojí Loefah — průkopník fúze postdubstepové estetiky a experimentálnějších rovných rytmů. V aktuálních setech kombinuje Kuba'93 odlesky housu, breaků, acidu, UK bassu a techna.

Chik aka Silhouette aka Vision Of 1994 patří mezi nejvšestrannější DJs a producenty u nás. Jeho začátky jsou spjaty s dubstepem, později přechází k hypnotickému technu a nyní reflektuje pod nickem Vision Of 1994 jungle / breakz vlnu. Zároveň ve své tvorbě zajímavým způsobem recykluje i další žánry poslední dekády minulého tisíciletí. Své EP Every Path Leads Back Home vydal před časem na jednom z nejprogresivnějších českých labelů Harmless Youth. Jako DJ hrává směsici rovných i nalámaných tracků sahající náladou od melancholické zádumčivosti k space age atmosférám, od trippy rozjívenosti k tvrdším polohám.

Info

Hazed:
Gnork (hu) + Kuba'93 + Vision Of 1994
29. 11. 2019 21:00
ArtBar Druhý Pád, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

redakce 16.11.2019

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných čtyřicet let, se vrátí do Lucerny.

Katarína Máliková po troch rokoch vydáva nový album

redakce 15.11.2019

Autorka prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom.

Promoe s novou deskou ve Futuru

redakce 15.11.2019

Rekordman v počtu koncertů v Čechách z řad zahraničních rapperů? Promoe přijíždí do pražského Futurum Music Baru.

Kapela 10 000 Russos se vrací do Prahy se třetím albem

redakce 15.11.2019

Jestli zařadíte 10 000 Russos mezi drone rock, krautrock nebo ostrý shoegaze je vlastně jedno, klíčové je zažít je naživo.

Elpida a Václav Havelka chystají narozeninové turné

redakce 14.11.2019

Deset let vystupují po boku Václava Havelky z Please the Trees a na rok 2020 společně chystají narozeninové turné.

Severská elektronická smršť v MeetFactory

redakce 14.11.2019

Smršť představující současnou elektronickou scénu dorazí ze severu do smíchovské továrny.