Akce

Hazed pokračuje, roste a nabírá na obrátkách

Hazed: Gnork (hu) + Kuba'93 + Vision Of 1994
29. 11. 2019 21:00
ArtBar Druhý Pád, Brno

Hazed pokračuje, roste a nabírá na obrátkách. Přesto zůstává stoprocentně věrný základním premisám svého konceptu: neotřelá zahraniční i lokální jména za mixem, vynikající zvuk, minimalistický ale funkční light design a mlha. Hodně mlhy.

Gnork je v posledních letech jedním z nejzajímavějších jmen na budapešťské scéně. Ať už se jedná o jeho vlastní hudební tvorbu nebo o deejaying. Dreamy house, kosmické elektro, extatické breaky a acid, vše promíchané v dokonale pospolité atmosféře devadesátkového ravu, na který už nikdy nezapomenete. Mezi hudebníky, kteří měli na jeho tvorbu výrazný vliv, řadí Alice In Chains, Goldieho, Portishead nebo třeba Johanna Sebastiana Bacha. Gnork má ve své režii labely Blorp, Outskirts a Earth Plates, kde své tracky prezentovali artists jako Ray Kandinski nebo DJ Life. Samotný Gnork vydává pod svým jménem releasy na takových značkách jako legendární Unknown To The Unknown, Loneův Magicwire, Church nebo Bokhari. Pokud by se vám přece jen zdálo, že jeho producentský záběr není zas tak široký, pod pseudonymem DJ Shark se můžete naladit na vlnu mohutně inspirovanou starým junglem a pomalejšími atmosferickými ameny. Multitalent je v tomto případě asi slabé slovo, Gnork je evidentně přírodní úkaz.

Kuba'93 je eklektický DJ, zakladatel ceněného českého labelu Harmless Youth, spolupořadatel klubové noci K O N N E K T v pražském Crossu a rezident rádia Punctum. Několikrát byl hostem na legendárním londýnském rádiu Rinse FM v relaci Swamp81, jejíž název odkazuje ke stejnojmennému labelu, za nímž stojí Loefah — průkopník fúze postdubstepové estetiky a experimentálnějších rovných rytmů. V aktuálních setech kombinuje Kuba'93 odlesky housu, breaků, acidu, UK bassu a techna.

Chik aka Silhouette aka Vision Of 1994 patří mezi nejvšestrannější DJs a producenty u nás. Jeho začátky jsou spjaty s dubstepem, později přechází k hypnotickému technu a nyní reflektuje pod nickem Vision Of 1994 jungle / breakz vlnu. Zároveň ve své tvorbě zajímavým způsobem recykluje i další žánry poslední dekády minulého tisíciletí. Své EP Every Path Leads Back Home vydal před časem na jednom z nejprogresivnějších českých labelů Harmless Youth. Jako DJ hrává směsici rovných i nalámaných tracků sahající náladou od melancholické zádumčivosti k space age atmosférám, od trippy rozjívenosti k tvrdším polohám.

Info

Hazed:
Gnork (hu) + Kuba'93 + Vision Of 1994
29. 11. 2019 21:00
ArtBar Druhý Pád, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.