Akce

Heartnoize přivezou do Prahy Agriculture 

Agriculture (us)
14. 09. 2024 19:30
Klubovna, Praha

Extatická, ohromující i pohlcující – taková je hudba americké čtveřice Agriculture, která se představí v Česku poprvé 14. září v dejvické Klubovně.

Blackmetalové kvarteto si podvratně pohrává s prvky tohoto subžánru a na letošní eponymní nahrávce a první dlouhohrající desce je používá k vyjádření pestré škály emocí i ohledávání smyslu lidské existence. Mezi pasážemi odlehčeného vydrnkávání, crescendových kytarových harmonií, oslavných a ohlušujících vokálů, promyšlených improvizací a meditativních atmosférických pasáží se proplétá poslání desky prožívat zázraky a radosti metafyzického i fyzického světa.

Agriculture začali setkáním a následnou sérií jam sessions mezi Kernem Haugem a Danielem Meyerem, dvěma hudebníky z losangeleské undergroundové noise scény. Počáteční experimenty se přelily v touhu společně zobrazit povznášející zkušenost z bytí pomocí metalové hudby. Poté, co se k sestavě kapely přidali kytarový veterán Richard Chowenhill a baskytaristka a zpěvačka Leah Levinson, vykrystalizovala tato myšlenka v blackmetalovou kostru hudby Agriculture, která poprvé zazněla na debutovém EP The Circle Chant z roku 2022. Koncepty a témata, kterými si kapela už dříve zabývala, tak na albu Agriculture rozvinula do silných uměleckých a filozofických výpovědí. Existenciální a těžko uchopitelné otázky zpracovává kapela s naléhavostí, která z jejich hudby dělá uměleckou výpověď i transcendentální zážitek.

Info

Agriculture (us)
14. 9. 2024 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

foto © se svolením Heartnoize Promotion

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace