Zprávy / Pozvánky

Heartnoize Tančírna oživí Lesní mlýn v čele s producentem Zulim

Heartnoize Tančírna oživí Lesní mlýn v čele s producentem Zulim

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.04.2022

Současné odstíny elektronické scény se představí v tančírně opuštěného mariánskolázeňského hotelu z devatenáctého století. Heartnoize Promotion přináší ve spolupráci s kulturním spolkem Švihák klubovou noc Heartnoize Tančírna. Koncipovaná site-specific celonoční akce v sobotu 28. května 2022 představí vybrané české umělce, které doplní přední egyptský producent Zuli. Během akce, která bude zároveň součástí víkendové Kulturně ozdravné kúry (KOK), se návštěvníci podívají do veřejnosti neznámých prostor, klenotu mariánskolázeňské belle epoque, hotelu Lesní mlýn, jehož zašlému lázeňskému luxusu dopřávají nadšenci, podobně jako tato akce, nový život. O vizuální doprovod akce se postará plzeňský kolektiv Trippl-Krippl VJs.

„Ukazuje se, že producent, jehož hudba je příliš zvláštní pro Káhiru, je několik kroků napřed i před evropskými clubbery,” píše Pitchfork v nadšené recenzi EP All Caps. Poslední release egyptského hudebníka a producenta Zuliho určitě zazní i během jeho headlinového setu. Do lázeňského města přiveze DJ set plný současné experimentální elektroniky, junglu i tvrdých beatů. Producent, který se objevil například na festivalu Unsound a nechyběl ani v sérii Boiler Room, vydal debutové album Terminal v roce 2018 na labelu Leeho Gambla UIQ. Česká premiéra jedné z nejvýraznějších tváří současné elektronické scény.

Tančírnu otevře ambientním, ale intenzivním live setem QOW, multidisciplinární umělec usazený v Praze, jehož debut Dawafer vydaný pod Genot Centre rezonoval v roce 2021 napříč hudební kritikou. Představí se také mladé talenty: vítězka Vinyly Tokyo Drift a multiinstrumentalista badfocus. Se svými DJ sety nebudou chybět ani rezidentka Fuchs2 New Magic Media a Mor Wen, členka kolektivu Glory Affairs. K ránu roztančí publikum b2b set dvojice Hekaté a Pica Pica, který na parket vrátí mimo jiné i dávno zapomenuté disco hity. Možná i ty, které místní tančírna už jednou zažila v minulém století.

Info

Heartnoize Tančírna
hotel Lesní mlýn, Mariánské Lázně
28. 5. 2022 20:00
fb event

grafika © @instantnisu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Insect Ark a BirdPen v Kabinetu múz

redakce 13.06.2022

Dvojice Insect Ark se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace