Zprávy / Nové desky

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.04.2021

Elektronické duo Himalayan Dalai Lama vydává v pátek 30. dubna novou desku Isolated Bonds na labelu Addict Sound. V klipu k prvnímu singlu Nozomi hrají hlavní roli místo herců chemické reakce pod makroobjektivem.

Himalayan Dalai Lama neboli tvůrčí tandem původem brněnských hudebníků Kryštofa Matěje a Davida Novotného patří na domácí scéně mezi představitele instrumentální elektroniky využívající živé nástroje. Před počátkem prací na v pořadí již třetí dlouhohrající desce na konci roku 2019 se ale dvojice rozhodla dát si koncertní pauzu. Ta se díky světové pandemii protáhla až do dnes a momentální situace tak významně ovlivnila proces tvorby a finální podobu nového releasu, který má vyjít na konci dubna na Addict Soundu. Album s názvem Isolated Bonds, na které přizvali bubeníka skupiny Lesní zvěř Martina Čecha i hudebnici Terezii Kovalovou, se kterou již dvojice pracovala dříve, se stalo pro Himalayan Dalai Lama dosud největší hudební výzvou ve snaze udržet si navzdory izolaci svůj charakteristický zvuk a zároveň jej znovu od začátku budovat z jednotlivých elementů, kam patří elektronické perkuse a syntezátory i živé bicí a cello.

První vlaštovkou z nové desky, která je silně inspirovaná společnou zálibou autorů v japonské kultuře (a řada tracků tak nese japonské názvy) je singl Nozomi. Klip k atmosférickému tracku fourtetovských proporcí má na svědomí kameraman a režisér Martin “Flashfaker” Štěmbera. Ten ve spolupráci přímo s VŠCHT v Praze doplnil valivý vibe tracku skutečnými makro záběry chemických reakcí prvků a sloučenin v laboratorním prostředí univerzity. Vizuální doprovod evokativně podtrhuje melancholický mood instrumentální skladby a společně vytvářejí magický fluidní svět, který zve k návštěvě a prozkoumání.

Info

Himalayan Dalai Lama – Isolated Bonds (Addict Sound, 2021)
Fb kapely

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce 15.06.2021

Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Zuby nehty jsou v San Francisku

redakce 15.06.2021

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru.

Nové LP Rest in Haste

redakce 14.06.2021

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy.

Prago Union s novým singlem Pokračujem v jízdě

redakce 06.06.2021

Pražská kapela Prago Union vydává novou desku s názvem Made in Strašnice.

February vydávají druhé album Hyphen War

redakce 04.06.2021

Ostravsko-pražská skupina February dnes vydává druhé album Hyphen War.

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

redakce 03.06.2021

Verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera.

Třetí autorské album Nikol Bókové

redakce 03.06.2021

Hudba zde vykresluje obrazy, emoce a střípky vzpomínek, přináší silné melodie a napětí ve střídání tempa, typické pro autorčinu tvorbu.

Midi Lidi nevydávají jednu novou desku, ale rovnou dvě

redakce 02.06.2021

Zkusme se domluvit!, vzkazují Midi Lidi ve svém hudebním manuálu.

Aleš Gajdošík vydává svůj sólový debut

redakce 31.05.2021

Sólová tvorba Aleshimu konečně umožnila prozkoumat hudební zákoutí, do jejichž stínů chtěl vždy nahlédnout.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace