Zprávy / Pozvánky

Hip hop zase trochu jinak (Bleubird v Mandale)

Hip hop zase trochu jinak (Bleubird v Mandale)

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.09.2015

Bleubird je jedna z nejpozoruhodnějších osobností současné vlny alternativního hip-hopu. V roce 2012 jel s Astronautalisem turné a teď v září bude mít konečně novou desku na labelu Fake Four (Astronautalis, Ceschi, Sole, Cars and Trains atd.) Je ztělesněním rappera v tom nejlepším slova smyslu. Na pódiu do toho dává všechno. Bezchybná flow, skvělé beaty a neuvěřitelný zápal. Zkrátka správnej pošuk, nejlepší kámoš Astronautalise, který je stejně jako on z Floridy. Jen sám s mikrofonem a skvělými beaty nabídne trochu temnější verzi toho, čím už několikrát zaujal české publikum jeho parťák Astronautalis.

Bleubird tentokrát přijíždí na krátké středoevropské turné sám. Vyrůstal v místě, kde se nic zajímavého nestane, pokud se to sami nepřičiníte. Rodiče? Přistěhovalec a hippie matka, kteří dovolili synovi od raného věku poslouchat Poison Clan či Circle Jerks. Starší bratr ho přitáhl k bassové hudbě a soused ho pro změnu naučil skejtovat, bojovat a vyrábět bomby. Tím dostal dobré základy pro své rapování. Zachytil konečnou fázi nezávislé rapové vlny a podařilo se mu projezdit celý svět, dokud opět nezakotvil doma v jižní Floridě, kde byl šťastný, zpátky u svých kořenů. Mike Patton ho v rozmaru nazval hlupákem a jednou, v taxíku v Záhřebu, mu Kevin Martin řekl, že příliš moc káže. Nevypadá ani nepůsobí na to, kolik mu je, je takřka nemožné ho umístit do nějaké škatulky, je zkrátka neposedný, a jeho diskografie různorodé tvorby mluví sama za sebe.

Na prestižním vydavatelství Fake Four (Ceschi, Cars And Trains, Sole, Astronautalis) mu aktuálně vychází nové album Lauderdale. Miluje malé kluby, kde naplno dokáže popustit uzdu svému šílenství, a jak sám říká: "Spíš o to, aby se mi turné vrátilo finančně, mi jde o co nejnářezovější šou a propagaci mé nové desky, v čemž mě Cechi (majitel Fake Four) naprosto podporuje..."Sergei Zubov - kluk zastupující Kopřivnici, během pěti let tvoření stihl pár spoluprací s lidmi jako je Jayk3m, mannia, Meiton, Lukas Granatier, Slipy, Maměn nebo slovenský Ekcelent. Vydal skladbu, kterou magazín Board označil jako českou hymnu skateboardingu a v současné době připravuje EP, od kterého očekává, že bude nejzlomovějším počinem, který bude mít na svědomí. Přijď si poslechnout první ochutnávky.

Info

Bleubird (us) + Sergei Zubov
29.9.2015, 20:00
[árt té kafé] MANDALA, Kopřivnice
www.facebook.com/events/1609694022602396

Bleubird tour:
Sep 23 – Bratislava (SK) w/Modré hory
Sep 24 – Nitra (SK)
Sep 25 – Trenčín (SK)
Sep 26 – Jihlava (CZ) w/Tanzverbot, Kurac
Sep 27 – Rožnov pod Radhoštěm (CZ)
Sep 28 – Brno (CZ)
Sep 29 – Kopřivnice (CZ)
Sep 30 – Ostrava (CZ) w/Inau
Oct 1 – Břeclav (CZ) w/Inau
Oct 2 – Slavičín (CZ) w/Inau
Oct 3 – Kolín (CZ) w/Sladkovol
Oct 4 – Praha (CZ) w/Edoshův kurník

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Denzel Curry přijede do Prahy s novým albem

redakce 28.01.2022

O tom, že se Curry nebojí experimentovat, svědčí i jeho i spolupráci s indie jazzovou formací BadBadNotGood.

Beata Hlavenková pokřtí šestou sólovku

redakce 28.01.2022

Hlavenková během křtu představí repertoár nového alba Žijutě, zazní i písně z předešlé nahrávky Sně i kus z hudebního doprovodu Zátopka.

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace