Zprávy

HLASkontraBAS oktet ve svém klipu sleduje vítr

HLASkontraBAS oktet ve svém klipu sleduje vítr

redakce | Zprávy | 21.01.2022

U nás i ve světě byste těžko hledali podobně složenou hudební skupinu: čtyři zpěvačky a čtyři kontrabasisté. Nyní formace HLASkontraBAS oktet, jak ji pojmenovali zakladatelé - zpěvačka, performerka a také autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová a kontrabasista Petr Tichý - přichází s prvním videoklipem - k šestiminutové skladbě Following the Wind.

Přímo pro HLASkontraBAS oktet ji napsala skladatelka, zpěvačka a klavíristka Beata Hlavenková, která uskupení považuje za unikátní soubor. „Vítr může znamenat inspiraci nebo pobídku ke směru, kterým se máš vydat. Fouká ti do zad. Nechceš jít proti němu. Chceš běžet s ním. Chceš se jím nechat unášet. Nabídka od Ridiny s Petrem byla právě takovýmto vybídnutím,” vysvětluje Hlavenková. „Skladba je skvělá, melodická, proměňující se, barevná, máme v ní prostor i pro improvizaci. Baví nás,” chválí výsledek Petr a Ridina, kteří svůj původní dvojčlenný projekt HLASkontraBAS rozšířili o dalších šest hudebníků - zpěvačky Alici Bauer, Mirku Novak a Markétu Zdeňkovou, kontrabasisty Petra Mikeše a v alternacích Ondřeje Štajnochra, Ondřeje Komárka, Tomáše Lišku, Roberta Balzara nebo Tadeáše Mesanyho.

Klip vznikal napůl ve studiu, napůl ve volné krajině. „Nabízelo se, že přizveme vítr jako dalšího hybatele dění, což v listopadu byla docela sázka do loterie. Nakonec nám štěstí přálo a vyšlo nádherné počasí,” říkají Ridina a Petr. Režie klipu se ujala Šárka Sklenářová, filmová střihačka, která se podílela na řadě dokumentárních filmů.

Info

HLASkontraBAS
web kapely

foto © se svolením HLASkontraBAS

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce 23.05.2022

Producent Blockhead odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacetiletou kariéru.

Kultruně ozdravná kúra v Marienbadu se Škapou, Klusákem i Heartnoize

redakce 23.05.2022

Spolek Švihák už podeváté nabídne pestrý kulturně - sportovní program. Heartnoize Promotion, laureáti hudební ceny Vinyla, přináší klubovou noc Heartnoize Tančírna.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Ata Kak na festivale Sensorium

redakce 22.05.2022

Z jeho koncertov srší frenetická multikultúrna energia juhoafrického Shangaan electra, britského grime, ghanského highlife či dancehall.

JazzFestBrno: Christian Scott i Chief Xian aTunde Adjuah

redakce 22.05.2022

Experimentátor, objevitel, hudební filozof, uctívač tradic, bořitel hranic, stavitel mezikulturních mostů…

Nábor: Buď bedňák, buď Superhero

redakce 21.05.2022

Shameless aktuálně spouští náborovu akci pro ty, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert či festival.

První klip Almost.artist. Cigarettes

redakce 20.05.2022

Čtveřice muzikantů v kouři podávané cigarety polemizuje o frustraci z nepohodlí i o jeho hořkém přijetí.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace