Zprávy / Festivalové

Holandský Rewire kompletuje program

Holandský Rewire kompletuje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.03.2022

Pouhé čtyři týdny zbývají do holandského festivalu Rewire, který proběhne v Haagu od 7. do 10. dubna. Hlavními tématy tohoto ročníku jsou hluk, rituál a vliv. Festival rozšiřuje už tak velmi bohatou festivalovou nadílku novými jmény. Do doprovodného programu přibyly diskuze, které povede Marcel Cobussen, Luis Manuel Garcia-Mispireta, Jana Rush a další. Artist talks povede Meredith Monk, The Caretaker, Lamin Fofana, JJJJJerome Ellis nebo Debit. M Lamar bude předčítat z tvorby Bell Hooks, FUJI|||||||||||TA představí filmovou instalaci a vydán bude i speciální zine, do kterého přispěla Grouper nebo básnířka Momtaza Mehri.

Hudební program narostl o třináct nových jmen - BFTT, Debonair, Carl Gari & Abdullah Miniawy, Cheb Runner, Ecko Bazz, Eddy Rakovic, Leya, Mika Oki, Nelly, Scratcha DVA, Yamila, SOON a Slumberland feat. Sainkho Namtchylak. Festival zveřejnil i kompletní harmonogram. Programové tipy a více o festivalu si můžete přečíst ve Full Moonu #130, který vyšel 16. února.

Info

Rewire
7.-10. 4. 2022
Haag, Nizozemí
web festivalu

foto © se svolením Rewire

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Marienbad Film Festival představuje program

redakce 20.06.2022

Marienbad Film Festival představí formou masterclass projekty umělce a kameramana Michala Blechy a přiblíží umělecký přístup a specifika kameramanství v kontextu výtvarného umění.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace