Zprávy / Nové desky

Holy Fanda & the Reverends na konci cesty

Holy Fanda & the Reverends na konci cesty

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.02.2016

Dvoučlenná kapela sídlící v Praze vydala na konci roku 2015 debutové album nazvané Konec cesty, které sama charakterizuje stylem urban-hillbilly a hardcore-americana. Na nahrávce se výrazně podíleli výjimeční hosté jako Jarda Svoboda z kapely Traband či chicagský trumpetista Tommy Levecchia. Vydání následoval křest desky, 25. 2. v Café V lese, a čeká vás i řada koncertů, kde budete mít možnost slyšet kapelu v plné sestavě se všemi muzikanty z nahrávky.

"Na půli cesty mezi Prahou a Amerikou, Letnou a Žižkovem. Klopotavý bendžo dávno zapomenutých časů i taneční beaty s dusáním starýho kufru. Kvílející elektrika i dada trumpetový plochy. Mocný zvuk harmonia, kterej obrací tvý oči k nebi, a temný bručivý hloubky, který tě strhnou dolů do hlubin. Příběhy ztracence, výpověď zoufalýho vyděděnce a jemnej dotyk tý nejposlednější naděje k tomu." Rodák ze San Franciska bubeník Nick Jennings a pražský kytarista Fanda Holý, kteří tvoří jádro uskupení, se poprvé setkali v řadách cow-punkových The Tower of Dudes. Jejich spolupráci pak završilo měsíční turné po západě Spojených států. Po návratu do ČR začali formovat úspornou kapelu mísící prvky old-time hudby Apalačských hor, rokenrolu, temných alt-countryových ploch, ale i punku a taneční hudby.


Debut Konec cesty vznikal v průběhu let 2014 a 2015 a obsahuje 7 písní, jejichž autorem je Fanda Holý. Zvuk alba určuje řada nástrojů, jež se střídají v rukou obou multiinstrumentalistů (minimalistická bicí souprava z futrálu od kytary a tamburíny, kterou Nick Jennigs často obsluhuje zároveň s bendžem nebo basou a další strunné nástroje či foukací harmoniky Fandy Holého), a pak instrumenty hostů, kteří byli přizváni k nahrávání: Jarda Svoboda, jenž na desku nahrál harmonium, a trumpetisté Tommy Levecchia a Jakub Schmid.

Nahrávalo se v domácích podmínkách zúčastněných muzikantů a ve studiu Vojty Nohy. Důležitým krokem bylo svěření mixu Ondřeji Ježkovi (Jámor studio), který odvedl skvělou práci, jejímž logickým vyústěním byl master v produkci dublinského studia Gargle & Expel. Album na CD vydal label Polí5, v plné kvalitě je ke stažení na bandcampu. Cover vytvořil Martin Hůla z Carton Clan.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace