Zprávy / Pozvánky

Hřejivá melancholie Kllo rozhoupe MeetFactory

Hřejivá melancholie Kllo rozhoupe MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.09.2018

Kllo loni na podzim vydali debutové album Backwater a rok nato s ním vyráží roztančit poprvé také Prahu a smíchovskou továrnu, kam zavítají 10. října.

Po sérii EP, která vydávali během intenzivního koncertování v klubech napříč světem, přišli loni na podzim se svým plnohodnotným debutem Backwater (2017), balancujícím na hraně chytlavého r’n’b, opojné taneční hudby a chytrého popu. Chloe Kaul, zasněně stojící a konejšivě lamentující za mikrofonem, a Simon Lam, vytvářející zpoza kláves vřelou, husí kůži navozující syntezátorovou mozaiku smutku a veselí, jsou původem z australského Melbourne a vedle hudby je pojí také rodinné pouto. Prvním albem Kllo prostupuje pronikavé snění a pohlcující šarm, popisoval ve své recenzi magazín Clash. Hudebně Kllo čerpají z 90. let, konkrétně z původně britských elektronických žánrů garage a 2-step a zvukově dnes připomenou například SBTRKT či Disclosure. Ne náhodou výsledek vyšel u labelu Ghostly International, jehož pojmenování navozuje pocity pozitivně tajemné, znepokojivě vzrušující.

Jestliže jejich debut signalizoval, že se něco mění a melbournská dvojice má, co říct, s poslední, na jaře vydanou skladbou svou proměnu Kllo završují. Na singlu Potential se jejich tempo uvolnilo, vypravěčsky uzráli a před námi je balada, která svět nevidí černobíle, jak tomu bylo dřív. Ve středu 10. října se v MeetFactory prolnou geograficky vzdálené, ale myšlenkově a hudebně přiléhavé rytmy v sladkobolnou party s příslibem, že podzimní melancholie může být i hřejivá.

Info

Kllo (au)
10. 10. 2018 20:30
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.