Zprávy

Hudba je nutná i v rodině

Hudba je nutná i v rodině

pr | Zprávy | 30.07.2020

Hudba je umění, které lidé potřebují, protože skrze něj a v něm vytvářejí svůj svět zážitků a emocí obohacujících život. Hudba zaostřuje citlivost, rozvíjí představivost, učí nezávislé myšlení a uspokojuje potřebu vyjádření. Hudba je jedna z nejnáročnějších uměleckých forem. Zájem o ní prostřednictvím hraní třeba na kytary rozvíjí celou řadu funkcí, které nelze vyvinout prostřednictvím jiných činností. Není třeba nikoho přesvědčovat, že hudba utváří dětskou emocionálnost a osobnost.

Hudba je nenahraditelné médium

Hudba je nenahraditelné médium v procesu komunikace pocitů a emocí. Z tohoto důvodu hraje hudba důležitou roli při vývoji dítěte a později v životě dospělého. Hudba utváří dělitelnost pozornosti, paměti, aktivní a kreativní představivosti. Kontakt s hudbou ovlivňuje kognitivní vlastnosti: od vnímání až po estetická hodnocení.

Rozvíjení citlivosti je o pocitu krásy, prožívání hudby, která formuje morální postoje dětí. Obsah písní formuje vlastenecké a sociální postoje a emoce způsobené hudbou je činí náchylnějšími na jakékoli výchovné vlivy. Hudbou a hraním na hudební nástroje se dítě učí být zodpovědné za kolektivní práci a učí se disciplíně. Hudební terapie slouží dětem se zpožděným motorickým vývojem, odstraňuje poruchy sluchu a zraku a odstraňuje překážky řeči. Má také uklidňující účinek, zejména u hyperaktivních a neurotických dětí. Je dobré, když má dítě příležitost utvářet své hudební zájmy doma prostřednictvím rodinných tradic, například přítomnosti hudebního nástroje, ať už jde o klasická či digitální piana a samozřejmě díky přístupu rodičů k hudbě.

Hudba může snížit stres způsobený nemocí a může také zmírnit bolest. Hudební terapie se stále častěji používá při léčbě nemocí, jako je migréna, neuróza, deprese, závislost. Terapeutický uklidňující účinek hudby se používá při práci s dětmi se sluchovým, řečovým, mentálním a fyzickým vývojem. Chcete-li vést své děti k hudbě a pomoci jim rozvíjet se, můžete domů pořídit hudební nástroje od Melody a zahrát si společně, čímž mimo jiné utužíte vztahy v rodině.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Pátý ročník festivalu Šamana Ztráta ve spolupráci s Mood

redakce 07.08.2020

Z velké části je hudební program festivalu Šamana Ztráta složen z elektronické hudby, a to v jejích nejrůznějších podobách.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Hradby Samoty v špeciálnej edícii Mikrohradby Moravany

redakce 06.08.2020

Program bude zahŕňať rôzne hudobné počiny z experimentálnej scény od ambientu, drone, noise, experimentálnej elektroniky, post punk, industrial, neofolk, minimal, neoklasika, techno.

Marienbad Film Festival zveřejňuje program 5. ročníku

redakce 06.08.2020

Festival zahájí snímek s Audrey Hepburn v hlavní roli, kterým bude nezapomenutelná komedie Jak ukrást Venuši režiséra Williama Wylera.

Festival Habrovka slaví osmnáct let

redakce 06.08.2020

Návštěvníci festivalu Habrovka se mohou již tradičně těšit na spoustu skvělé hudby, divadel i na pestrý doprovodný program na téma Improvizace.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Vivat Vila! v Prachaticích

redakce 05.08.2020

Cílem festivalu je kromě inovativního využití funkcionalistické vily také upozornit na fakt, že v Prachaticích je nevyužitý potenciál v podobě různých veřejných míst.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Film, architekturu a hudbu propojí festival Film a architektura

redakce 04.08.2020

Architektura, urbanismus, design, hudba a jejich spojení. Devátý ročník festivalu Film a architektura.