Zprávy / Festivalové

Hudba za klima potřetí

Hudba za klima potřetí

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.09.2021

V sobotu 25. září se uskuteční třetí ročník hudebně klimatického a klimaticko hudebního minifestivalu Hudba za klima, který se letos přesune z Holešovické šachty na nedávno otevřený Olodvorek v Olomouci.

Prostor Olodvorku oživí svojí taneční performance olomoucké duo Places (Marie Hroudová a Kamila Urbanová). Tématem jejich site-specific představení bude vodní živel, na který se letošní akce zaměří. Před samotným kulturním programem do tématu uvede Zuzana Vachůnová, která se již několik let zabývá koordinací projektu za záchranu řek v Bosně a působí v neziskové organizaci Arnika.

Vrcholem večera bude koncert kapely Khoiba, která svého času určovala směr české nezávislé scény a hlas Emy Brabcové na ní zůstává stále nepřeslechnutelný. Dalším hudebním interpretem bude Eliška Dvořáková a její projekt Hele?, se kterým v roce 2018 za přispění četných hostů (Monika Načeva, Jaromír Švejdík nebo Milan Cais) vydala svoji debutovou desku Revoluce v dětském pokoji.

Info

Hudba za klima
25. 9. 2021, 17:00
Olodvorek, Olomouc
fb událost

foto © Adéla Havelková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace