Zprávy / Pozvánky

Hudebně-diskuzní Hluk #2

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.10.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce převážně domácích nezávislých labelů. Pravidelnou součástí je diskuze s hosty, letos s fokusem na hudební média a hudební publicistiku. Druhá edice proběhne v sobotu 23. října 2021 opět v partnerském klubu Bajkazyl Brno. Vstup na celou akci je zdarma.

Celý večer zahájí od 19:00 diskuze, která se tentokrát zaměří na společensko-politické uchopení kulturních aktivit. Hosty debaty budou Karel Doleček za brněnský tým Festivalu svobody, Sabina Coufalová za festival Okolojeles a David Oplatek z občanského sdružení Tripitaka a brněnského Ghettofestu. Součástí programu bude diskuze zaměřená na společensko-politické uchopení kulturních akcí a hudební vystoupení zvukového umělce, experimentátora a muzikoterapeuta Stanislava Abraháma, sound-artové umělkyně mʊdʌki a britského multidisciplinárního umělce Simona Whethama.

více o Hluku zde

Jako zvukový designér spolupracoval Stanislav Abrahám s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, filmu, live cinema, instalací, rozhlasových pořadů či mappingu. Zároveň je i pedagogem a v současnosti působí v Českém rozhlase, čerstvě se věnuje také muzikoterapeutické praxi. Jeho živé vystoupení bude kombinací ambientních zvukových ploch a terénních nahrávek, doplněných o hru na kameny, fujaru a gong.


Sound-artová umělkyně, hudební producentka a zvuková designérka Polina Khatsenka pochází z běloruského Minsku, nyní je však usazená v Ústí nad Labem. Je součástí místní skupiny phonon, která se zaměřuje na experimentální, elektroakustickou hudbu a kvadrofonické hudební večery. Mʊdʌki vytváří zvuková díla, v nichž pracuje s ambientními plochami, field recordings, drone music, improvizací a její live set slibuje také dynamičtější, hlučnější polohy s poryvy radio noisu.

Britský zvukový a multidisciplinární umělec Simon Whetham nyní žije v Rakousku a jeho tvorba je založena na využití sonické aktivity jako hrubého materiálu pro kreativní práci. Využívá zvuky okolního prostředí a ke zkoumání a objevování méně nápadných až obskurních zvukových fenoménů uplatňuje celou řadu metod a technik. Prostor a objekty uvnitř jeho instalací či performancí se pro něj stávají nástroji určenými k hraní. V současnosti se zabývá způsoby, jak zachovat fyzické stopy zvuku a transformovat různé formy energie. Od práce s terénními nahrávkami a průzkumu akustických kvalit prostoru a rezonance objektů Simon Whetham komponuje a předkládá imerzivní koláže, jež jsou meditativní a přesto provokují.

Info

Hluk #2:
Stanislav Abrahám + Mʊdʌki (by) + Simon Whetham (uk)
23. 10. 2021 19:00
Bajkazyl, Brno
Fb událost

foto © Jirka Dvořák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Denzel Curry přijede do Prahy s novým albem

redakce 28.01.2022

O tom, že se Curry nebojí experimentovat, svědčí i jeho i spolupráci s indie jazzovou formací BadBadNotGood.

Beata Hlavenková pokřtí šestou sólovku

redakce 28.01.2022

Hlavenková během křtu představí repertoár nového alba Žijutě, zazní i písně z předešlé nahrávky Sně i kus z hudebního doprovodu Zátopka.

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace