Zprávy / Úplňkové

Hudební databáze XPlaylist rozjela verzi 2.0

redakce | Zprávy / Úplňkové | 18.06.2014

Schází vám virtuální hudební databáze? Máte rádi film, o který je postaráno, ale taky posloucháte muziku a máte na ni názory? Chtěli byste přispívat na web, který se chce postupně rozrůst na vážně míněný hudební slovník? Kombinace osobního i objektivního, faktografie i legrace? XPlaylist je hodnotící hudební portál, který spojuje internetový magazín, hudební encyklopedii a prvky sociální sítě. Jeho kořeny sahají do roku 2011 a první verze se rozběhla zhruba před rokem, i tak už obsahuje více než 30 000 alb, 7 000 kapel a přes 1 000 recenzí. Čísla jsou to sice úctyhodná, ale nejsou ani konečná, ani nejdůležitější. Cílem XPlaylistu je propojit co nejvíce hudebních fanoušků a vybudovat fungující, interaktivní komunitu, která bude jako živá chemická reakce, neustále v pohybu, neustále se vzájemně ovlivňující. A s důrazem na tuzemskou a slovenskou scénu.

XPlaylist se coby hudební databáze nesoustředí jen na aktuální desky, i když je bude sledovat a reflektovat, ani na hudební trendy, i když ty budou zjevné z chování fanoušků. Stará hudba, historická hudba, předinternetová éra? Jako když otevřete Ottův slovník zábavný a pod každým heslem je všechno, co má být, recept na sůl i ceny plutonia v závislosti na dopravě přes ten který kontinent. Je důležité se dívat zpátky, vždyť která doba je závislejší na retru, která doba staví moderní trendy více na minulosti než ta naše. Všechno už tu jednou bylo, říká se, ale to je důvod leda k ověření. Hledáme fanoušky, blogery, náhodně příchozí, internetové piráty, kteří stahují, aby mohli koupit, hledáme geeky s názorem i metalisty s nášivkou, bosé hipstery. Hledáme to, co nás spojuje, ne to, co nás rozděluje.

Fanouškovský systém XPlaylist je snadný a primitivní registrace (platná i na FMzinu) vám umožní přidávat komentáře a rychle si získat statut redaktora, který může přidávat alba ke kapelám a jít směrem nahoru, vybírat kapely, které tu budou zastoupené, a v neposlední řadě přidávat i recenze, stát se regulérním členem XP crew. Co z toho? Kromě pocitu, že tohle utváříte právě vy, jsou součástí fanouškovského života akreditace na vybrané akce pro ty nejaktivnější, odměny v podobě fyzických nosičů nebo možnost stoupat hierarchií Full Moon týmu a proniknout třeba až do tištěného časopisu. Nemáte tyhle ambice? Nevadí, pojďme udělat něco pro sebe a hlavně pro muziku.

Projekt XPlaylist s podtitulem „fanoušci sobě“ je dalším počinem širší rodiny mediálních antimagnátů a hudebních magnetů kolem hudebního měsíčníku Full Moon a agentury/labelu X Production. Do tohoto řetězce rovněž patří kulturní portál Full Moon Zine a metalový časopis Spark Rock Magazine.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #38: Ogrom Circus

redakce 17.01.2020

Osmatřicátý díl mixtapeové série Mooncloud poskládal německý kvintet Ogrom Circus. Co právě poslouchají na cestách?

Lednová bilance databáze XPlaylist

redakce 17.01.2020

Co nového je v číslech a tématech největší tuzemské hudební databáze XPlaylist, která si pod logo píše „fanouškovská“?

Full Moon #105 na Spotify

redakce 16.01.2020

Do novortočí zásadně v růžové! První obálce roku 2020 vévodí královna Rosalía, která startuje i tradiční playlist na Spotify.

Mooncloud #37: Beps'n'Johnnies

redakce 14.01.2020

O sedmatřicátý mixtape Mooncloud se postarali blanenští Beps’n’Johnnies, kteří již brzy pokřtí debutovou desku Bare Bones.

Full Moon #105 – Královna Rosalía

redakce 10.01.2020

Desky roku 2019, nekonečný půvab a jedinečný talent španělské zpěvačky Rosalíi a nové CD Beps’n’Johnnies - vše v lednovém Full Moonu.

Full Moon #104 na Spotify

redakce 22.12.2019

Světla svíček, jmelí a místo sněhu FKA twigs na obálce prosincového Full Moonu. Jako vánoční koledy nový playlist na Spotify!

Full Moon #104: Bezprecedentní upřímnost FKA twigs

redakce 12.12.2019

Na obálce prosincového vydání je komplexní britská umělkyně FKA twigs, uvnitř taneční a audiovizuální kreace a nové CD Guilty Echoes.

Magazín Full Moon oslaví desáté narozeniny!

redakce 09.12.2019

Velkolepá narozeninová oslava FULL MOON 10 proběhne v pražském divadle Archa za účasti tří kapel.

Full Moon #103 na Spotify

redakce 18.11.2019

Slasti (z) Manchesteru, živoucí nostalgie Joy Division a v tradičním playlistu na Spotify taky Nick Cave nebo Dokruhu.

Diamantová káva z hor!

redakce 14.11.2019

Je libo kávu? Nová značka Full Moon Coffee představuje další odrůdu, tentokrát se z Kolumbie podíváme do sousedního Peru, a to konkrétně do horského regionu Cajamarca.