Zprávy

Hudební oáza v zářijovém moři: ostrov Malta

Hudební oáza v zářijovém moři: ostrov Malta

komerční článek | Zprávy | 13.09.2021

Taky jste si nechali ještě nějaké ty dny dovolené na podzim pro strýčka příhodu? Přemýšlíte, že i v září lze vyrazit na jih za teplem a mořem a vyhnout přeplněným plážím? Máme pak jeden tip na ostrov, který možná znáte, ale v září představí v lehce nečekaném, hudebním světle.

Pandemie koronaviru postavila zažité dovolenkové zvyklosti na hlavu a mnozí, kteří měli svá obvyklá místa je letos z různých důvodů nenavštívila. Nastal proto čas vyzkoušet něco nového a proč ne perlu Středozemního moře, ostrov Malta? Září na Maltě je nabité zajímavými hudebními událostmi, které by mohli změnit zažitý model trávení dovolené.

Už 17. září proběhne festival Malta Rocks v nádherném prostředí v lokalitě Fosos ve městečku Floriana, hned vedle hlavního města Valetty. Představí se výkvět maltské hudební scény, která sahá od popu, místního rapu i k rocku. Maltština je zajímavou směsicí italštiny a arabštiny a nabízí tak středoevropskému uchu neslýchané zvukomalby.


O sobotu později, tedy 24. září rozezní historické sýpky ve Florianě tóny QUEEN. Se spektakulární koncertem „It’s a Kind of Magic – The Queen Story“ se uvede BBC Concerta Orchestra. Šedesátihlavé hudební těleso a rocková kapela hudebně převypráví příběh QUEEN se všemi velkými hity nesmrtelného Freddieho a jeho boys. Klasiky od QUEEN doplní pak další šlágry od Jimiho Hendrixe, LED ZEPPELIN, Johna Lennona či Arethy Franklin. A přehraný bude i celý legendární set z Live Aid v londýnském Wembley.


Příznivci elektronické hudby v orchestrálním provedení pak budou potěšeni přítomností anglického DJ Petea Tonga a jeho THE HERITAGE ORCHESTRA. Tong se proslavil diskžokej BBC 1 a svou prací na Ibize, oblíbené letní destinaci mladých Britů. Jeho verze slavných tanečních hitů není sice metal, ale i tak může být docela nářez.


Na ostrov je přímé letecké spojení z Prahy s AirMalta. Při telefonickém objednání letenky však dejte pozor, abyste neměli rýmu. Mohli byste pak přistát na Baltu, což vás jistě nepotěší. A přes osmdesát procent dospělých Malťanů dostalo už svou první dávku vakcíny pro covidu-19, čímž se stala nejproočkovanější turistickou destinací v Evropské Unii.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

V prosinci už kabát a snad ještě Kabál

redakce 30.11.2021

Část publika se za Vojtěchem a Irenou po léta vrací, protože je to hudba tajemství a hudba bezpečí.

Tady Vary 21

redakce 30.11.2021

Stejně jako v minulém roce bude každý film v zapojených kinech uveden pouze jednou, a to ve stejný den i čas.

Virval vydává nové album

redakce 30.11.2021

Zbavuje se nálepky kytarové kapely a pouští se do vod elektronického zvuku a hutných basových linek.

Špína Wiegedood a Portrayal of Guilt ovládne Fuchs2

redakce 29.11.2021

Black metal, který se snaží vypořádat s tím, že jsme všichni ze stejné špíny. Očistný rituál proběhne na konci ledna.

Skladby fluxové scény rozezní Goethe-Intitut

redakce 29.11.2021

Zazní skladby Yoko Ono, Milana Knížáka či Nam Jun Paika u příležitosti 100. výročí narození umělce Josepha Beuyse.

Fource přivezou Working Men’s Club a King Gizzard & The Lizard Wizard

redakce 29.11.2021

Ve svém repertoáru mají acidní zasněné rockové skladby, westernovou operu, nekonečné písně inspirované sci-fi romány, konejšivý folk i dystopický death metal.

Vychází nezávislý portrét Karla Gotta od Pavla Klusáka

redakce 28.11.2021

Jako publicista chce Pavel Klusák nabídnout protiváhu vůči situaci, kdy v našem prostředí vznikaly stále jen variace na Gottův autoportrét.

Nová skladba od NaiKavolsa

redakce 28.11.2021

NaiKavols je slovenský queer umelec, spevák, textár, performer a producent ktorého sme začali na slovenskej scéne registrovať pomerne nedávno.

Arctic Monkeys po třinácti letech

redakce 28.11.2021

Kapela se po svém posledním turné Tranquility Base Hotel + Casino, které skončilo v roce 2019, vrací na scénu.

Totoro se poprvé objeví na českých plátnech

redakce 27.11.2021

Nadčasový film mistra japonské animace v produkci studia Ghibli se stal celosvětovým fenoménem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace