Zprávy / Pozvánky

Hudební přehlídka Synapse Again

Hudební přehlídka Synapse Again

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.09.2023

Třídenní přehlídka hudby a umění Synapse Again je vyvrcholením stejnojmenného dvouletého projektu mezi MeetFactory a festivalem Insomnia v norském Tromsø.

Synapse Again představí aktuální jména současné světové hudební scény a společnou instalaci českého umělce Epose 257 a jeho norského protějšku Roberta Juliana B. Hvistendahla. Výstava s názvem Zhroucení krajiny v Galerii Kostka rozvíjí témata vnitřních periferií, paměti místa a mizející krajiny. Její vernisáž proběhne ve středu 13. září v rámci Veřejného domu, tradičního zahajovacího večírku nové sezóny ve smíchovské továrně.

V čtvrtek 14. září se ve smíchovské továrně představí (v Česku vůbec poprvé) ceněný keňský zvukový umělec KMRU, jehož sugestivní atmosférická tvorba kombinuje field recordings, improvizaci, noise, strojové učení, radioart a drony. Poprvé do Prahy dorazí také norsko-mexická hudebnice Carmen Villain, která tvoří zvukové tapiserie z terénních nahrávek, dechových nástrojů, samplů a syntezátorů. Večer zahájí britský písničkář Daniel Blumberg se svou novou nahrávkou GUT.

Synapse Again uzavře páteční večer, který ve strašnickém Kulturním domě Barikádníků přivítá norskou vokalistku Stine Janvin, jež pracuje s vlastním hlasem jako hudebním nástrojem a hledá způsoby, jakými může být odpojen od svých přirozených, lidských konotací. Modulace a fragmentace vlastního hlasu je zásadní také pro tvorbu krakovské hudebnice Martyny Basty, která v KDB představí novou desku Slowly Forgetting, Barely Remembering. Součástí večera bude také koncert pražského hudebníka Freddyho Rupperta, jenž při svých živých vystoupeních střídá řadu poloh, od avantgardní elektroniky, přes soudobé techno až po nihilistický bahnitý materiál s odkazem na rané Swans.


Na koncert naváže páteční klubová noc ve Fuchs2, kde živě po boku perkusionisty Hogira Göregena zahraje egyptský experimentální hudebník Abadir, jehož nejnovější deska Mutate vyšla vloni na labelu SVBKVLT. Ve Fuchsu se pak představí také Zesknel, gruzínský zvukový umělec, rezident tbiliského klubu BASSIANI a platformy Mutant Radio; ukrajinský hudebník Heinali, Oblaka, O. Blom, Theya a Trauma.

Info

Synapse Again
13.–⁠15. 9. 2023
Praha
web přehlídky

foto © se svolením Synapse Again

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace