Zprávy / Pozvánky

Hvězdy metalu v Karlíně

Hvězdy metalu v Karlíně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.04.2015

Metal All Stars oznámil definitivní seznam hvězd, které míří na Evropské turné čítající čtrnáct koncertů. První z nich proběhne v Praze a tak se může snadno stát, že pár dní před koncertem narazíte na zpěváka Dream Theater či Queensryche obdivující orloj.

Metal all stars totiž budou nacvičovat show, ve které zazní hity Iron Maiden, Black Sabath, Dream Theater, Queensryche, Manowar,AC/DCa Dio v podání členů, kteří jsou současní či bývalí členové těchto legendárních kapel. Ten, kdo v prosinci 2013 navštívil vyprodanou Incheba Arénu v Praze na koncertu Metal Christmas Symphony, plesal nadšením nad skvělou show a výjimečným zážitkem. Na jednom pódiu se za doprovodu živé kapely a filharmonie představily takové hvězdy, jako zpěváci kapel Anthrax, Helloween, Nightwish, Accept, Testament nebo Hammerfall.

Metal All Stars je je legendárními jmény ještě nabitější, koncert se uskuteční v rámci již tradiční pražské akce zvané Beat Fest. Největšími ozdobami projektu je bezesporu James LaBrie, zpěvák Dream Theatre. Mnozí budou potěšeni i přítomností někdejšího dlouholetého frontmana a legendy, zakladatele prog metalu Queensryche– Geoffa Tatea. Další hvězdou bude někdejší hlas Iron Maiden Paul Di’Anno spolu s nově potvrzenými celebritami bubeníkem Simonem Wrightem z AC/DC či Dio a kytaristou Kelly Grayem z bývalé sestavy Queensryche. Zahraje nám i Tim Ripper Owens, člen Judas Priest. Na léta strávená nejen s Manowar hudebně vzpomene vůdčí osobnost skupiny Death DealerRoss the Boss**. Dorazí i bráchové Vinny Appice a Carmine Appice, kteří své umění zanechali na mnoha deskách Black Sabbbath, Dio, Vanilla Fudge nebo Cactus.

A jak to bývá, v těchto monstrózních projektech nesmí chybět ani ženský vokál. Ten obstará Kobra Paige z kapely Kobra and the Lotus. Doprovodnou kapelou celého projektu je kompletní sestava Operation Mindcrime. Před nimi nám ušní bubínky namasírují a na rachot nás připraví dvě metalové bandy z Kalifornie – pětice Cagea Superfix. Cage se na heavy metalové scéně pohybuje už dvaadvacet let a v zámoří má obrovskou základnu fanoušků. Hlavně díky melodické heavy/power metalové tvorbě a koncertním show přeplněných energií, stejně jako díky postavě frontmana Seana Pecka, který je aktuálně i hlasem skupiny Death Dealer. Superfix je naopak mladou kapelou, ovšem její alternativní hard rock/metal vás polapí od prvních tónů. Hlavní postavou skupiny je Kalen Chase, který několik let strávil s kapelou Korn.

Info

Metal All Stars
24. 4. 2015, Forum Karlín, Praha
Vstupné: 690 - 1500 kč
www.mastersofrock.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V prosinci už kabát a snad ještě Kabál

redakce 30.11.2021

Část publika se za Vojtěchem a Irenou po léta vrací, protože je to hudba tajemství a hudba bezpečí.

Špína Wiegedood a Portrayal of Guilt ovládne Fuchs2

redakce 29.11.2021

Black metal, který se snaží vypořádat s tím, že jsme všichni ze stejné špíny. Očistný rituál proběhne na konci ledna.

Skladby fluxové scény rozezní Goethe-Intitut

redakce 29.11.2021

Zazní skladby Yoko Ono, Milana Knížáka či Nam Jun Paika u příležitosti 100. výročí narození umělce Josepha Beuyse.

Fource přivezou Working Men’s Club a King Gizzard & The Lizard Wizard

redakce 29.11.2021

Ve svém repertoáru mají acidní zasněné rockové skladby, westernovou operu, nekonečné písně inspirované sci-fi romány, konejšivý folk i dystopický death metal.

Arctic Monkeys po třinácti letech

redakce 28.11.2021

Kapela se po svém posledním turné Tranquility Base Hotel + Casino, které skončilo v roce 2019, vrací na scénu.

Totoro se poprvé objeví na českých plátnech

redakce 27.11.2021

Nadčasový film mistra japonské animace v produkci studia Ghibli se stal celosvětovým fenoménem.

Balázs Pándi & Petr Vrba v Potrvá

redakce 26.11.2021

Spolupráce dvou hudebníků, kteří mají společného leccos, ale především to, že hrají rádi a hrají hodně.

Konektiv Night spojuje již počtvrté

redakce 25.11.2021

Premisou je propojit české a zahraniční hudebníky žijící v České republice a ukázat nepravděpodobné spolupráce. Ema Brabcová, mʊdʌki nebo Tomáš Niesner s...

Památník ticha rozsvítí první chanukové světlo

redakce 25.11.2021

Završí se tak letošní vzpomínkový cyklus k 80. výročí zahájení deportací Židů z českých zemí.

Good Times Only a Méta Monde se loučí debuty

redakce 24.11.2021

Několikrát odložený křest debutových alb Good Times Only a Méta Monde, které vyšly už loni, se nakonec stává spíše dvojnásobnou rozlučkou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace