Zprávy / Pozvánky

Hvězdy metalu v Karlíně

Hvězdy metalu v Karlíně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.04.2015

Metal All Stars oznámil definitivní seznam hvězd, které míří na Evropské turné čítající čtrnáct koncertů. První z nich proběhne v Praze a tak se může snadno stát, že pár dní před koncertem narazíte na zpěváka Dream Theater či Queensryche obdivující orloj.

Metal all stars totiž budou nacvičovat show, ve které zazní hity Iron Maiden, Black Sabath, Dream Theater, Queensryche, Manowar,AC/DCa Dio v podání členů, kteří jsou současní či bývalí členové těchto legendárních kapel. Ten, kdo v prosinci 2013 navštívil vyprodanou Incheba Arénu v Praze na koncertu Metal Christmas Symphony, plesal nadšením nad skvělou show a výjimečným zážitkem. Na jednom pódiu se za doprovodu živé kapely a filharmonie představily takové hvězdy, jako zpěváci kapel Anthrax, Helloween, Nightwish, Accept, Testament nebo Hammerfall.

Metal All Stars je je legendárními jmény ještě nabitější, koncert se uskuteční v rámci již tradiční pražské akce zvané Beat Fest. Největšími ozdobami projektu je bezesporu James LaBrie, zpěvák Dream Theatre. Mnozí budou potěšeni i přítomností někdejšího dlouholetého frontmana a legendy, zakladatele prog metalu Queensryche– Geoffa Tatea. Další hvězdou bude někdejší hlas Iron Maiden Paul Di’Anno spolu s nově potvrzenými celebritami bubeníkem Simonem Wrightem z AC/DC či Dio a kytaristou Kelly Grayem z bývalé sestavy Queensryche. Zahraje nám i Tim Ripper Owens, člen Judas Priest. Na léta strávená nejen s Manowar hudebně vzpomene vůdčí osobnost skupiny Death DealerRoss the Boss**. Dorazí i bráchové Vinny Appice a Carmine Appice, kteří své umění zanechali na mnoha deskách Black Sabbbath, Dio, Vanilla Fudge nebo Cactus.

A jak to bývá, v těchto monstrózních projektech nesmí chybět ani ženský vokál. Ten obstará Kobra Paige z kapely Kobra and the Lotus. Doprovodnou kapelou celého projektu je kompletní sestava Operation Mindcrime. Před nimi nám ušní bubínky namasírují a na rachot nás připraví dvě metalové bandy z Kalifornie – pětice Cagea Superfix. Cage se na heavy metalové scéně pohybuje už dvaadvacet let a v zámoří má obrovskou základnu fanoušků. Hlavně díky melodické heavy/power metalové tvorbě a koncertním show přeplněných energií, stejně jako díky postavě frontmana Seana Pecka, který je aktuálně i hlasem skupiny Death Dealer. Superfix je naopak mladou kapelou, ovšem její alternativní hard rock/metal vás polapí od prvních tónů. Hlavní postavou skupiny je Kalen Chase, který několik let strávil s kapelou Korn.

Info

Metal All Stars
24. 4. 2015, Forum Karlín, Praha
Vstupné: 690 - 1500 kč
www.mastersofrock.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.