Zprávy / Nové desky

I Am Planet: na hraně minimalismu a emocí

I Am Planet: na hraně minimalismu a emocí

redakce | Zprávy / Nové desky | 19.06.2016

I Am Planet, vlastním jménem Patrik Korinok, je slovenský skladatel a hudebník silně inspirovaný přírodou, spájející současnou klasickou hudbu s prvky minimalismu. V červenci 2014 mu vyšel debut Silene Stenophylla, který byl na portálech Bee.hy a Arcticdrones zařazen mezi nejlepší alba roka 2014. Už od své první nahrávky úzce spolupracuje s houslistou Martinom Liptákom a na novém albu i s violistou Radovanom Milanom. V roce 2016 přichází se svým druhým albem On the Way to Antarctica, na kterém precizně balancuje na hraně minimalismu a silné emoce.


On the Way to Antarctica je složená z devíti skladeb nahraných za pomoci piana, smyčců a baskytary. Stejně jako u debutu i tentokrát spolupracoval s houslistou Martinom Liptákom, pro plnější zvuk si tentokrát přizval na nahrávaní také violistu Radovana Milana. "Během tvorby nové desky jsem hledal spojení mezi metafyzickými principy a absurditou každodenního života, který často odhaluje více pravdy než jakýkoliv filozofický směr. Právě metafyzické principy mne při tvorbě inspirují nejvíce. Pocit neúplnosti, který člověk čas od času pociťuje, mi dokáží zaplnit právě přírodní danosti, věci, které se nemění a jsou tu odjakživa. Proto je pro mne vždy velkou výzvou a zároveň radostí, snažit se tyto neměnné principy zachytit v hudbě," říká o procesu tvorby alba Patrik. Skladby vypovídají příběh plný zvratů a i když je album plné různorodých emocí a melancholie, z nahrávky je cítit upřímnost, nešílenost a lehkost.

Album On the Way to Antarctica vychází 20. června 2016 jako CD a download ve formátech MP3, FLAC, AAC atd., dostupný na webech vydavatelství Deadred a Starcastic, na Bandcamp profilu I Am Planet nebo v distribučních sítích iTunes, Spotify, Deezer, Google Play apod.

Info

I Am Planet - On the Way to Antarctica

www.iamplanet.bandcamp.com
www.starcasticrecords.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Raritky Hidden Orchestra na novém albu

redakce 18.11.2022

Taneční experimentální techno, jemně vybrnkávané ambientně moderní klasické plochy i výtrysky basklarinetového freejazzu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace