redakce | Zprávy / Nové desky | 05.04.2023
Ida the Young vydávají debutové EP s názvem Strange Shaped Flowers. Za projektem, který vznikl v Plzni, původně stálo duo Iris Hobson-Mazur a Marek Koliha, které později svým doprovodem obohatil Filip Simon.
Kapela se na scéně pohybuje od roku 2021, od té doby se zakládajícím členům vedle rozšiřujícího se seznamu odehraných koncertů nahromadil také tvůrčí materiál. Ještě v roce 2021 Ida the Young vydala první dvě písně - He Left at Dawn a Long Jesse, na které letos oficiálním debutem navazuje dalšími čtyřmi. Nové EP tvoří skladby Mr. Pie, Weeping Town, Red a Roosevelt Street. Za zvukem stojí Pavel Kielberger a cover art ztvárnil Ondřej Čejka.
Ida the Young vyniká intimním a přímočarým projevem zpěvačky Iris Hobson-Mazur, která do projektu vkládá krom svého unikátního hlasového projevu i podmanivé texty. Ty barvitě doprovází na akustickou kytaru Marek Koliha, který se opírá o rytmiku Filipa Simona (mj. spoluhráče z kapely China Soup).
Ida the Young
Fb kapely
živě:
Purplefox Town + Ida the Young
6. 4. 2023 19:00
Kasárna Karlín, Praha
web
Moody Moon Noize vol. 4
24.–26. 8. 2023 Chomutov
Fb událost
foto © se svolením Ida the Young
redakce 26.09.2023
Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.
redakce 25.09.2023
Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.
redakce 24.09.2023
In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.
redakce 24.09.2023
Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.
Barka Fabiánová 23.09.2023
Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.
redakce 20.09.2023
Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.
redakce 15.09.2023
Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.
redakce 14.09.2023
Ku kapele sa pridala aj basgitaristka Eva Turnová z Plastic People of the Universe. Krst dnes.
redakce 13.09.2023
Jejich texty přinášejí určité smíření a životní otázky, které si kladou hlasy obou členů něco něco.
redakce 12.09.2023
Písničky se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od rock´n´rollpunkové vypalovačky až po baladu.