Zprávy / Nové desky

Ille: Dva kroky za tebou

Ille: Dva kroky za tebou

redakce | Zprávy / Nové desky | 19.02.2017

Necelé čtyři roky po vydání debutu Ve tvý skříni se fanoušci Ille dočkají zbrusu nového singlu. Píseň, jež předznamenává nové studiové album plánované na konec letošního léta, dostala název Dva kroky za tebou a doprovází ji tak trochu mrazivě zimní klip. Ten vznikl začátkem února v režii scénografa Antonína Šilara spolupracujícího mimo jiné se Studiem Hrdinů a zahrál si v něm Ondřej Bauer z divadla Vosto5. Singl i klip kapela představila na koncertě v pražském klubu Potrvá ve čtvrtek 16. 2.

Ille, jejichž albová prvotina si v roce 2014 vysloužila tři nominace na ceny Anděl, nominaci na cenu české hudební kritiky Apollo 2013 a Musicserver.cz ji ve svém žebříčku označil za nejlepší domácí album roku 2013, natáčeli svůj nový klip začátkem února na loukách kolem Kytína v Mníšku pod Brdy a v pražské restauraci Hurry Curry. Za zmínku jistě stojí i fakt, že jeho režisér stál loni u zrodu "nízkorozpočtového sandálového velkofilmu” Menandros & Thaïs a herec Ondřej Bauer z Vosto5 se v klipu Ille objevuje již podruhé. Poprvé s ním kapela spolupracovala na klipu k písni Ten, co se dívá.


Samotný singl kapela nahrávala ve studiu Jámor s Onřejem Ježkem. Ač skladba brnká na pro Ille charakteristickou, lehce melancholickou notu, zpěvačka Olga Königová k aktuálnímu hudebnímu směrování kapely podotýká: "Zaznamenala jsem lehce vyšší vnitřní BPM, což by se mohlo na novém albu projevit jako mírný odklon od melancholie, ale uvidíme. Všechno ukáže až nová deska."

Zatím bezejmenná novinka je v plánu k vydání na konci letošního léta a stejně jako debut Ve tvý skříni ji bude produkovat Dušan Neuwerth. "Kromě singlu Dva kroky za tebou máme v tuhle chvíli připravenou frontu demáčů, z kterých se teď bude muset vyhazovat na počet nějakých devět, deset písní. V téhle soutěži bude mít rozhodující slovo Dušan, s kterým na albu začneme pracovat koncem března," přibližuje aktuální stav nového alba Königová. Kromě nové řadovky připravuje zpěvačka Ille aktuálně také společnou píseň s Michalem Hrůzou. Jmenovat se bude Rozcestí a objeví se na Hrůzově novém albu, které vyjde během letošního roku.

Info

Ille

www.facebook.com/poslouchej.ille
www.projektille.cz

Foto © Marek Svoboda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Terrible 2s vydávajú nový album

redakce 14.09.2023

Ku kapele sa pridala aj basgitaristka Eva Turnová z Plastic People of the Universe. Krst dnes.

Co vlastně chceš II: něco něco

redakce 13.09.2023

Jejich texty přinášejí určité smíření a životní otázky, které si kladou hlasy obou členů něco něco.

Místo odpočinku Povodí Ohře

redakce 12.09.2023

Písničky se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od rock´n´rollpunkové vypalovačky až po baladu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace