Zprávy

Ille mají nový šmírácký klip s Vosto5

Ille mají nový šmírácký klip s Vosto5

redakce | Zprávy | 26.02.2015

Další písní z desky Ve tvý skříni (Supraphon 2013), která fanoušky skupiny Ille potěší také vizuálně, se v pošmourném období lámající se zimy stala voyeurská balada Ten, co se dívá. Kapela při tvorbě nového klipu spojila síly s oblíbeným divadlem Vosto5 a diváky v něm, jak jinak, nechá tak trochu nahlédnout do kuchyně. V tomto případě doslova. Slavnostní křest klipu proběhl v rámci netradičního poloakustického koncertu Ille ve středu 25. února v Café V lese za účasti divadla Vosto5.

Pokud stejně jako tajemný pozorovatel z písně Ten, co se dívá občas rádi pohledem zabrousíte do zapovězených míst, máte nyní jedinečnou možnost. Kapela Ille sice právě pilně sbírá materiál na novou desku, do jara ale ještě fanouškům nabídne dva nové klipy z prvotiny Ve tvý skříni. V prvním z nich můžete nahlédnout do útrob jednoho letenského bytu. Uhádnete, kdo v něm bydlí?


Muzikanti si do něj pozvali členy divadla Vosto5, známého svými improvizačně-kabaretně-rozvernými eskapádami na jevišti i mimo něj. Jak k netradiční spolupráci došlo popisuje zpěvačka a pianistka Ille Olga Königová: "Vosto5 se mi líbí už nějakou dobu, tak mě napadlo, že by se ta vykutálená monosexuální skupina dost dobře hodila do klipu na voyerskou písničku, co máme na desce. S hercem Ondrou Bauerem se známe z koncertů Kašpárka v rohlíku, poslal můj nápad dál a bylo to."

Režie klipu se ujal jeden z nevytíženějších tuzemských divadelních režisérů Jiří Havelka a výsledkem je šmírácké, místy lehce skandální video, které kapelu i členy Vosto5 zobrazuje v takových detailech, že divák může spočítat i chlupy na hrudi jednoho z herců. Vše se nakonec natočilo na jeden zátah v uvolněné atmosféře lednové páteční noci. "Scénář se dorýsovával během natáčení, byl to zábavný gentlemanský večírek," říká Olga Königová a režisér Jiří Havelka dodává: "Písničku jsem si pouštěl jeden večer do uší pořád dokola, až mi zněla v hlavě, i když jsem si ji nepouštěl. Atmosféra podivného sídlištního voyerismu byla určující. První koncept nočního šmírování z pokoje jednoho paneláku na balkón druhého paneláku vzal za své ve chvíli, kdy jsme dělali obhlídky v bytě. Ten byt, potažmo celý barák, nás nadchl polohou, dveřmi, schodištěm i určitou prázdnotou. Takže jsme se tam jeden večer zavřeli a vše vznikalo tak nějak za pochodu."

"Kdo v bytě z klipu bydlí budou diváci muset uhádnout sami, ale můžu prozradit, že prostředí, které uvidí je úplně autentické a nic jsme neměnili," upřesňuje Olga.

Info

Ille

www.facebook.com/poslouchej.ille
www.projektille.cz

foto (c) Lukáš Hyksa

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Psychedelic Umami Festival, edice druhá

redakce 25.05.2022

Po roční nucené přestávce se opět ostravsko-přerovský label Psychedelic Umami vydává do nekonečných vod...

Rise Against, Alt-J nebo The Offspring na Prague Summer Festival

redakce 25.05.2022

Tři koncerty světových hvězd v novém open air prostoru Power Station Holešovice v rámci Prague Summer Festivalu.

Knižní lázně otvírají čtenářský pobyt pro veřejnost

redakce 25.05.2022

Čtenářský pobyt pro veřejnost vznikl vloni jako reakce na pandemii a zároveň upozornění pozitivních dopadů četby a času stráveného v klidném kulturním a lázeňském prostředí.

Nas i Sohn přijedou do Prahy

redakce 24.05.2022

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn.

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce 23.05.2022

Producent Blockhead odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacetiletou kariéru.

Kultruně ozdravná kúra v Marienbadu se Škapou, Klusákem i Heartnoize

redakce 23.05.2022

Spolek Švihák už podeváté nabídne pestrý kulturně - sportovní program. Heartnoize Promotion, laureáti hudební ceny Vinyla, přináší klubovou noc Heartnoize Tančírna.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

KoRn v Praze

redakce 23.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace