Zprávy / Nové desky

Impresionistické hudební obrazy Žofie Kašparové

Impresionistické hudební obrazy Žofie Kašparové

redakce | Zprávy / Nové desky | 02.10.2020

Autorkou repertoáru kapely Peacock Tree je česká flétnistka, basklarinetistka a skladatelka Žofie Kašparová, která žila pět let ve švédském Göteborgu, kde vystudovala obor World music na Academy of Music and Drama. V Česku jste ji mohli vidět a slyšet například s česko-švédsko-finskou kapelou 13th Dimension, která v roce 2017 zvítězila v open call Czech Music Crossroads.

Kapela Peacock Tree vznikla jako její absolventský projekt na hudební akademii v Göteborgu v roce 2017. Tehdy se Žofie rozhodla,  že si do kapely vybere lidi bez ohledu na nástroj. Muzikanty, se kterými má vždycky husí kůži, když spolu hrají, a se kterými si skvěle rozumí. Tím vznikla skladatelská výzva: netradiční složení (flétna, saxofon,  trubka a kontrabas), kterému skladby musela přizpůsobit a které, dělá celý projekt mnohem zajímavějším. V roce 2020 vychází album Impressions, na kterém autorka po způsobu impresionistických malířů zachytila atmosféru okamžiku či situace. Inspirací jí byl tep velkoměsta i švédská krajina a její tiché dlouhé zimní noci i dlouhé letní dny, kdy západ slunce může trvat i několik hodin.


V nadžánrovém kontemplativním a snovém zvuku tří dechových nástrojů, hlasu a kontrabasu jsou patrné vlivy jazzu, klasické hudby, minimalismu, arabských rytmů i severské lidové hudby. Kromě Žofie Kašparové tvoří kapelu Peacock Tree tři švédští muzikanti:  jazzový kontrabasista Erik Bengtsson, trumpetista Robin Backgård s nezaměnitelným zvukem typickým pro norské jazzové trumpetisty a citlivý a všestranný saxofonista/klarinetista Robin Johansson, který se věnuje převážně švédské lidové hudbě.

Info

Žofie Kašparová
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

LawD s novým EP

redakce 05.12.2021

EP je konceptuálně vystaveno kolem písmene F a provází ho celým projektem jak v grafické podobě, tak se odráží v textech jednotlivých písní.

Debut producenta Breathe the Vapor

redakce 01.12.2021

Momentálne Breathe the Vapor pracuje na tanečnom filme Selfmotion, pre ktorý zložil soundtrack spolu s menami ako Jimmy Pé alebo Young Aesthete.

Virval vydává nové album

redakce 30.11.2021

Zbavuje se nálepky kytarové kapely a pouští se do vod elektronického zvuku a hutných basových linek.

Singl Squared Circles

redakce 26.11.2021

Svižná kytarovka s nablueslým feelingem roztančí boky i krysy v korporátních kolečkách.

Bloome vydali druhé EP

redakce 24.11.2021

Gone, gone je sbírkou hořkosladkých myšlenek a emocí, které je provázejí – od odevzdanosti přes emancipaci, nutkavost, radost a naději až po smutek.

Voodooyoudo se hlásí s novou deskou

redakce 23.11.2021

Síla nostalgie i chladný vánek rozvibrovaných kytar volá léta, která jsou dávno pryč.

Průmyslová smrt ohlašuje desku

redakce 22.11.2021

První singl Otcové a dějiny představuje druhou samostatně dlouhohrající vinylovou desku Průmyslové smrti, která vyjde na přelomu zimy a jara 2022.

Silence & Joy debutují

redakce 17.11.2021

Do svých písní se snaží dostat ticho, radost, vděčnost a chválu.

Dunaj bilancuje

redakce 15.11.2021

Na unikátním dvojvinylu a CD knize se skupina Dunaj obrací do své historie, která je ohraničena lety 1987-1998.

Debut Hello Incognito završuje podzim Bughead Records

redakce 10.11.2021

Vznik desky Greenhorn, stejně jako většina produkce z labelu Bughead Records, probíhal v domácích podmínkách.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace