Zprávy / Nové desky

Ion at an se pohybují v koncepčním V čase

Ion at an se pohybují v koncepčním V čase

redakce | Zprávy / Nové desky | 22.03.2015

Ion at an je (byl) one-man projekt Jonatana Kalety, který v roce 2006 dokončil CD s názvem Tears of Repentance. V časopisech a na hudebních serverech vyšly recenze, které jej hodnotily velice pozitivně, v létě 2007 se byl Jonatan v pořadu Madhouse na Óčku, kde představil domácí videoklip k songu Totally Useless, na kompilaci časopisu Filter vyšla píseň V Lisu rozpolcenosti. Filmová a televizní společnost VISTAFILM s.r.o. natočila klip k Nesmrtelnosti duše.


Během roku 2007 se spojil s dalšími muzikanty a vytvořili dočasnou live skupinu Ion at an, která odehrála několik koncertů. Během roku 2008 Jonatan koncertoval s členy bývalých 5th April a Petrem Wagnerem z Goro (nyní Safenat Paneach). Na začátku roku 2009 ukončili společnou činnost, aby na začátku roku 2011 vystoupil Jonatan s téměř původní live formací na benefičním koncertě Wake up Chi Cheng, kde společně zahráli písně z alba Tears of Repentance.

V roce 2013 vydala kapela opět v obměněném složení (Jarin, Roman + Aleš ex-Composed, Ondra - Inventa Storca) album ANUPO, které odráželo stav, ve kterém se kapela nacházela v letech 2012/2013, kdy se nevědělo, jestli je to jen projekt, nebo kapela, a všichni hráli na všechny nástroje. Hledala se společná cesta, řeč. Letos přichází Ion at an s novinkou V čase, která je pojata více či méně nihilisticky a je pořízena vlastním úsilím kapely. Jen o finální mix a mastering se postaral Zděněk Šikýř ve Studiu Hostivař a na obalu spolupracoval mladý indonéský ilustrátor Sin Vikernes. Už před vydáním na Bandzone.cz uveřejnili lyric video k songu Součástí, který pomocí stop motion efektu vyrobila kapela v průběhu jednoho podvečera při nahrávání.


Momentálně pracují na realizaci videoklipu KZTL, který podtrhne celý koncept EP, a chystají živá vystoupení. Za zmínku stojí předskakování u nás dobře známým art rockovým sympaťákům LISERSTILLE z Dánska, které se odehraje 28. května 2015 v pražském klubu Cross.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace