Zprávy / Nové desky

Irreality, nová deska Island Mint

Irreality, nová deska Island Mint

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.07.2022

Pražská kapela Island Mint vydala novou desku Irreality. Na ní představuje deset skladeb, ve kterých spojuje tradiční písničkové formy s osobitou lo-fi estetikou. Spolu s albem vychází i videoklip k titulní skladbě, kde v hlavních rolích vystupují dva šneci a brouk.

fotogalerie ze křtu desky zde

„Irreality je taková mozaika pocitů a snů, které jsem zaznamenal v průběhu posledních dvou let bez hlubšího záměru. Snažil jsem se z nesourodosti udělat přednost, najít cestu, jak všechny skladby slepit dohromady. Představuju si to jako snovou krajinu, kterou člověk prochází a nikdy neví, jaký příběh ho čeká na dalším kroku,“ popisuje Matyáš. Tuto krajinu ztvárnil i výtvarně v podobě modelu, který se objevuje na přebalu desky i ve videoklipu k titulní skladbě Irreality. Charakteristická prosluněnost a zasněnost tvorby Island Mint na novém albu nechybí, žánrově ale od indie psychedelie zabrušuje i do jiných oblastí, objevují se tu prvky latinskoamerické hudby, shoegazeu nebo folku. „Je to rozhodně nejpopovější deska, na které jsem kdy pracoval. Ale zároveň jsem získal sebevědomí nechat vyniknout vlastní divnost a objevovat nejrůznější polohy, ať už co se týče zpěvu, songwritingu, nebo postupů při nahrávání,“ shrnuje zpěvák a kytarista Matyáš Adámek.

Island Mint se na české scéně objevil poprvé v roce 2020 s vydáním EP Hazy Days. Poznávacím znamením je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem. V létě 2021 se z Island Mint stala pětičlenná kapela, která si získala řadu fanoušků zejména svými zábavnými a pohodovými koncerty.

Info

Island Mint – Irreality (Sunstream Records, 2022)
Bandcamp kapely

foto © se svolením Island Mint

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace